Ważne

Amazon wprowadzi trzy tablety jeszcze w tym roku?

Oh, Amazon. Zasmakował ci kawałek tortu, który odgryzłeś wprowadzając na rynek tablet Kindle Fire? Oczywiście, że tak. Nic więc dziwnego, że chcesz następny. I kolejny. I jeszcze jeden. Żywisz nadzieję, że wydając trzy urządzenia w 2012 roku zyskasz szansę przygotowywania tortu liderów? Cóż… nie mylisz się.

Premiera Amazon Kindle Fire była spektakularnym wydarzeniem i wywołała spore zamieszanie. Tablet znalazł miejsce w sercach i plecakach wielu klientów, którzy cenią go za niewielkie gabaryty i atrakcyjną cenę. Jak wynika z raportu przygotowanego przez tajwański serwis Taiwan Economic News, Amazon w 2012 roku wprowadzi trzy nowe urządzenia, które uzupełnią serię Kindle Fire. Dwa z nich będą miały 7-calowe ekrany o rozdzielczościach, odpowiednio: 1024 x 600 i 1280 x 800 pikseli, podczas gdy trzeci, 8-calowy, zostanie wyposażony w matrycę o wysokiej rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Istnienie tego ostatniego wciąż pozostaje w sferze spekulacji oraz życzeń, albowiem pojawienie się takiego urządzenia opatrzonego metką z niską ceną ucieszyłoby wiele osób dotąd wstrzymujących się z zakupem wymarzonego tabletu. A gdzie model 10-calowy? O nim słuch zaginął…

Kindle Fire powoli (lecz sukcesywnie) zdobywa popularność na rynku. Pod koniec swojego debiutanckiego kwartału, udział urządzenia wyniósł aż 14%. Gwoli przypomnienia, Amazon Kindle Fire to tablet wyposażony w 7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor 1GHz, 512MB pamięci operacyjnej RAM, specjalnie przygotowany system operacyjny Google Android, 8GB pamięci wewnętrznej oraz bardzo atrakcyjną cenę wynoszącą 199 dolarów.

via Boy Genius Report

Komentarze

 • luc3ro

  Tablet może i fajny tylko że praktycznie nieużyteczny w naszym kraju.

 • Tak trzymać Amazon;] Im więcej konkurencji, tym lepiej.
  W dodatku są plotki, że niedługo wejdą do polski, także będzie jak najbardziej użyteczny i zapewne w dobrej cenie.

  • luc3ro

   I tu się mylisz w UK i u Niemców Amazon już jest dawno mimo to Kindle Fire tak samo jak w naszym kraju i tam jest bezużyteczny. Kindle fire w tej chwili dostępny jest na terenie USA i tylko mieszkańcy tego kraju mogą korzystać ze wszystkich usług amazona dostępnych dla tego tabletu.

   • To faktycznie cienko:/
    Mimo wszystko bardziej interesuje mnie zakup Kindle’a;]

 • ruli

  A ja tam mam KF’a z odpalonym ICSem – i jestem w nim ciągle rozkochany!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona