Ważne

Samsung Galaxy Note z aktualizacją oprogramowania (nie AICS)

samsung galaxy note

W drugiej połowie stycznia posiadacze Samsunga Galaxy Note w Niemczech cieszyli się z aktualizacji oprogramowania wnoszącej wiele usprawnień i nowości. Po dwóch miesiącach zmian tych doczekaliśmy się w Polsce. Samsung poinformował bowiem, że jest już dostępna w Polsce aktualizacja interfejsu użytkownika w tabletofonie, która sprawia, że korzystanie z urządzenia jest jeszcze bardziej intuicyjne. A my wciąż cierpliwie czekamy na rozpoczęcie dystrybucji Androida 4.0 Ice Cream Sandwich dla tego modelu

Najważniejsze usprawnienia, które wnosi dzisiejszy update opisane zostały w informacji prasowej, którą pozwolę sobie przytoczyć poniżej:

Na ekranie powitalnym pojawiła się informacja o tym, że aby odblokować urządzenie, należy przesunąć palcem po ekranie. Po dotknięciu ekranu wyświetlana jest kłódka, której wizualizację również poprawiono. Dodane zostały strzałki pokazujące, w jaki sposób należy odblokować ekran, aby kłódka się „odblokowała”.

Zmieniony został format wyświetlania daty w kalendarzu, a do klawiatury ekranowej dodana została dodatkowa linia wyświetlająca cyfry. Opcja zmiany czcionki została przeniesiona do ustawień wyświetlacza. Dla wielu użytkowników uciążliwy był brak ustawień jasności ekranu podczas korzystania z przeglądarki, dlatego ta opcja również została dodana – oprócz automatycznej jasności można wybrać jeden z trzech zdefiniowanych stopni podświetlenia. Na ekranie głównym można również umieścić widget latarki, dzięki czemu dostęp do niej jest szybszy i łatwiejszy. Dodatkowo, aktualizacja oferuje ułatwienia dla osób preferujących obsługę urządzenia jedną ręką.

samsung-galaxy-note samsung-galaxy-note samsung galaxy note

źródło: Samsung

Komentarze

 • Hidden

  Niech dają do galaxy taba 10.1, a nie jakichś nołtów :D

  • Enola

   Trzymaj klapę na japie i nie obrażaj mojego maleństwa ;)

   • Hidden

    Maleństwa, dobrze powiedziane ;).

 • note

  Własnie pisze z nota i nie mam mozliwosci aktualizacji. Pisze ze posiadasz aktualna wersje oprogramowania probowalem przez kies i przez telefon. Jak zrobic ta aktualizacje?

  • TheRaceManiac

   Ja także. Note w sieci plus.

 • Banan

  ja mam nie brandowanego i także jakoś tej aktualizacji nie widzę. ostatnio jak na tej stronie wspominali o aktualizacji to była ona dostępna tylko w Niemczech

  • Teraz na bank jest w Polsce, informacja pochodzi od polskiego oddziału Samsunga. Spróbujcie może przez Kiesa ;-)

 • shaheed

  Nie ma, sprawdzane przez Kies-a i OTA, jestem XEO, Note Niebrandowany z MM.

  Ale to i tak nie ICS więc ..:(

 • qwerty

  to samo u mnie – nie ma update ani w kiesie ani przez telefon

 • AS

  U mnie jest od kilku dni, T-mobile.
  …nawet się zastanawiałem skąd w widgetach pojawiła się latarka.

 • Ban

  ostatnia aktualizacja była 2 tygodnie temu wiec może pani redaktor newsa wrzuciła ze sporym opóźnieniem. wtedy pojawiły sie ta funkcjonalność wspomniana w artykule

 • Ester

  No tak, usunięto komentarz do którego się odniosłam i teraz wygląda to tak jakbym miała jakieś anse do Kasi ;)

 • Kola

  W ostatniej LB1 jest wszystko o czym news wspomina poza

  “… oprócz automatycznej jasności można wybrać jeden z trzech zdefiniowanych stopni podświetlenia”

  także może rzeczywiście LC1 udostępnią (zresztą on już istnieje od prawie tygodnia)

 • qwerty

  grrrr u mnie ciągle nic… co może być problemem? mam telefon kupiony w sieci Play, teraz działa w Orange

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Bardzo się chwali, że Samsung zaktualizował swój mały -wielki tablet. To bardzo cieszy ale niestety, mi osobiście nie jest do śmiechu gdyż oszukał mnie jeden allegrowicz, który kasę przyjął ale tabletu nie przysłał. Do tego milczy jak grób nie odpowiadając na maile czy smsy. Tym samym zgłosiłem sprawę na policję. Być może uda mi się odzyskać kasę na zakup drugiego Note ale od kogoś uczciwego. Dla mnie Note to jest to czego od dawna szukam i dlaczego miałbym nie kupić tak udanego sprzętu jak ten Samsung?

 • Sliders

  Już jest :-) właśnie pobieram aktualizację do 4.0 na swojego Note. Tel zakupiony poza sieciami komórkowymi.
  Po zakończeniu aktualizacji dam znać jak przebiega cały proces.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona