Ważne

Pojawiła się aktualizacja oprogramowania dla Samsunga Galaxy Note

samsung galaxy note

Ostatnio producenci nas rozpieszczają. Co chwilę słyszymy o kolejnych aktualizacjach oprogramowania dostarczanych przez poszczególnych producentów. Trudno jednak czasem nie odnieść wrażenia, że wnoszą one ze sobą funkcje lub poprawki, które od początku powinny się znajdować w danym modelu. Ale nie czepiając się więcej, warto przyjrzeć się co nowego otrzymują posiadacze Samsunga Galaxy Note wraz z najnowszą aktualizacją oprogramowania (niestety, to wciąż nie jest Android Ice Cream Sandwich).

Najnowsza aktualizacja oprogramowania Galaxy Note wprowadza kilka zmian, które na pewno wpłyną na wygodę użytkowania modelu – są to zauważalne dla nas zmiany, bowiem zmienił się sposób odblokowywania ekranu, dodana została możliwość zmiany jasności ekranu w przeglądarce internetowej i zmieniona została nieco klawiatura ekranowa.

Klawiatura ekranowa – dotychczas dostępne były cztery rzędy klawiszy, przy czym jeśli chcieliśmy użyć cyfr, należało nacisnąć „?123”. Po aktualizacji mamy dostęp do pięciu rzędów – najnowszy, u samej góry, wprowadza zawsze widoczne cyfry.

Kolejna przyjemna zmiana to dodanie widżetu latarki. Dotychczas chcąc włączyć latarkę, trzeba było fatygować się do ustawień urządzenia (ustawienia -> dostępność -> latarka). Co więcej, obecnie można zmieniać jasność latarki – do wyboru są trzy różne.

Odblokowywanie ekranu – dotychczas przy wykonywaniu tej czynności na ekranie nie pojawiała się żadna komenda podpowiadająca jak to zrobić; aktualizacja takową wprowadza. Dodatkowo pojawiają się strzałki pokazujące jak odblokować ekran.

Aktualizacja oprogramowania dla Samsunga Galaxy Note, standardowo już, będzie dostępna przez OTA (over-the-air), czyli bez potrzeby podłączania urządzenia do komputera, wystarczy mieć połączenie WiFi (paczka aktualizacyjna zajmuje ok. 70MB). Dajcie znać czy powyższe zmiany są już dostępne dla posiadaczy Galaxy Note także w Polsce.

samsung galaxy note samsung galaxy note samsung galaxy note

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona