Ważne

Samsung: “Nadchodzi 7,85-calowy iPad”

W wywiadzie dla Korea Time, pewien anonimowy oficjel Samsunga (tak jest!) podzielił się informacją, że 7,85-calowy iPad Mini pojawi się na rynku jeszcze przed końcem bieżącego roku. O ile o samym tablecie słyszeliśmy już niejednokrotnie, tak fakt, iż informacja pochodzi od Samsunga jest co najmniej interesujący. Koreański gigant zajmuje się nie tylko produkcją własnych urządzeń (będących konkurencją dla Apple), ale również podzespołów wykorzystywanych w montażu wielu smartfonów i tabletów.

Jeśli iPad Mini rzeczywiście ma się pojawić na rynku jeszcze w tym roku, jego produkcja musiała już ruszyć. Jako producent podzespołów, Samsung może mieć udział w jego tworzeniu, a to uwiarygadnia wypowiedź przedstawiciela firmy.

Steve Jobs był przeciwny wprowadzeniu na rynek iPada z ekranem o przekątnej mniejszej niż 9,7”. Po jego śmierci stery w Apple przejął Tim Cook, którego wizja przyszłości firmy wydaje się podobna, aczkolwiek obecny prezes może mieć inne spojrzenie na sprawę rozszerzenia linii tabletów spod znaku nadgryzionego jabłka. Jeśli rzeczywiście tak jest, docierające do nas plotki o mniejszym iPadzie są prawdziwe. Przekonamy się już niebawem (czerwcowe WWDC wydaje się odpowiednim miejscem na premierę nowego urządzenia), a tymczasem trwa przedsprzedaż najnowszej, trzeciej już, generacji “dużego” iPada.

via Engadget

Komentarze

 • aro

  Wg autora Steve Jobs byl przeciwny wprowadzeniu ipada 1 i 2 na rynek? To ciekawe.

  • Piotr

   Według autora: “Steve Jobs był przeciwny wprowadzeniu na rynek iPada z ekranem o przekątnej mniejszej niż 9,7”. “

   • Tekst został zmieniony po opublikowania komentarza aro. W oryginalnej wersji było, że “mniejszej niż 10” (nie wiem czemu Jarkowi się tak napisało…).

 • Lost

  Z całym szacunkeim dla Steve’a, wygląda na to, że w tym przypadku się mylił. Mniejszy iPad w cenie 249-299$ będzie kolejnym hitem, a jak pokazuje sukces Kindle’a, na mniejsze tablety jest również bardzo duże zapotrzebowanie. Amazon może sprzedać w tym roku nawet 12 milionów sztuk swojego tabletu, zarówno tablet Nexus, jak i iPad Mini mogą powalczyć o tych klientów.

 • Gunther

  “tymczasem trwa przedsprzedaż najnowszej, trzeciej już, generacji „dużego” iPada.”
  Nie “trzeciej”, tylko “nowej” ;)

  • evolucja

   ależ nowy iPad to iPad 3 generacji. :)

 • tomalini

  heheh dobre to evolucja, choc ja mam na to inna odpowiedz. Na poczatku byl iPad, pozniej iPad2 teraz mamy New iPad. Idac tym tokiem myslenie nastepnie bedzie New iPad2 pozniej Brand New iPad2 i zapewne skonczy sie na Entirely Brand New iPad2…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona