Ważne
Konkurs: Biegnę z Wiko

Microsoft Office dla iPada po raz pierwszy na zdjęciu (update: tak-nie-tak)

Jeśli nie lubicie przygotowanego przez Apple zestawu aplikacji biurowych iWork na iPada, Microsoft szykuje dla Was alternatywę w postaci pakietu Office. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nim pod koniec ubiegłego roku, lecz do dotąd nie dotarły do nas żadne przecieki, ani informacje na jego temat. Dziś się to zmieniło, gdy serwis The Daily opublikował zdjęcie ekranu powitalnego aplikacji Microsoft Office dla iPada oraz zwięzły opis jej funkcjonalności.

Według The Daily, prace nad pakietem Microsoft Office dla tabletu Apple iPad są już zakończone i program wkrótce zostanie wprowadzony na rynek. Jego interfejs bardzo przypomina Metro, nakładkę graficzną najnowszego systemu operacyjnego Windows 8 i może być przedsmakiem tego, jak będą wyglądać aplikacje codziennego użytku pisane z myślą o tym oprogramowaniu. Dokumenty Word, Excel i PowerPoint tworzone w Microsoft Office dla iPada będzie można zapisywać nie tylko na dysku urządzeń, ale również na serwerach zewnętrznych, aby umożliwić edycję innym użytkownikom.

Posiadacze tabletów z systemem Google nie powinni zacierać rąk. Jak donosi serwis The Daily, Microsoft nie planuje wydania pakietu Office na platformę Android.

Microsoft Office dla iPada, wraz z nową, ulepszoną wersją aplikacji OneNote z interfejsem stylizowanym na Metro, powinien już wkrótce zawitać do sklepu Apple AppStore. Szczegóły na jego temat oraz dokładnej daty dostępności nie zostały ujawnione, dlatego w sferze domysłów pozostają jakiekolwiek spekulacje.

Aktualizacja:

Microsoft zaprzeczył pogłoskom na temat produkcji pakietu Office dla iPada twierdząc, że powyższe zdjęcie jest fałszywe. Dziennikarze The Daily jednak twardo stoją przy swoim zdaniu argumentując, że widzieli działającą wersję programu zaprezentowaną przez pracownika Microsoftu. W obliczu tych faktów, gigant z Redmond potwierdził, że pakiet Microsoft Office dla iPada zostanie wydany. Szaleństwo.

via The Daily

Komentarze

 • Zex

  Miał być tab budżetowy na przeczekanie do W8, ale chyba będzie iPad3…

 • Lost

  Nie podoba mi się ewidentna dyskryminacja jednej konkretnej platformy, ciekawe czy Microsoft poda jakieś merytoryczne powody braku Offica na tablety z Androidem.

  • grah

   Ogólnie rynek jest podzielony na iPad reszta.

   I teraz jeśli z jakiegoś powodu konsument nie chce ipada, to zostaje mu do wyboru Android i Windows.

   Stąd na iPada można sobie zrobić Office, bo nie konkuruje on z Windowsem. Dlatego MS chce wytworzyć sztuczną przewagę na tym polu dla swojego systemu.

  • kat

   pewnie takie same jak Apple na temat iWorks na Androida :)

 • Ja

  @Lost

  Chyba odpowiedź jest jasna… Android zaczyna robić się poważną konkurencją dla Microsoftu ale nie tylko dla Microsoftu.

  • Lost

   Tylko po co udostępniać jedno ze swoich najlepszych narzędzi iPadowi? W jakiś sposób Microsoft uwierzytelnia tablet Apple’a jako gracza na rynku korporacyjnym. Obecnie iPad i tak jest najczęściej stosowanym tabletem w biznesie, a do tego dostaje jeszcze darmową amunicję od przyszłego rywala.

   • Sam odpowiedziales na swoje pytanie – dlaczego dla iPad tak: “Obecnie iPad i tak jest najczęściej stosowanym tabletem w biznesie […]” MS doszedl do wniosku, ze nie dawanie Office dla ipada nie przyniesie im zyskow i nie wpolynie mocno na sprzedaz tabow z W8 bo ipad jest jedn i dobrze zadomowiony na rynku. A skoro nie mozna z nim wlaczyc to lepiej na nim zarobic…

 • Szmatek

  Pakiet office nie będzie na androida tak potrzebny jak wydadzą onlive dekstop (mam nadzieję, że już wkrótce ;D

  • Lol

   Mozna juz dawno sciagnac z AppStoru USA i bez rewelacji.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona