Ważne

Hybrydowy notebook Asusa ukaże się we wrześniu 2012

Choć hybrydowe komputery uważam za przerost formy nad treścią, nie mogę powiedzieć, że są czymś nieciekawym. Do tej pory te urządzenia pracowały pod kontrolą systemu Windows 7, który, jak doskonale wiecie, nie nadaje się do obsługi palcem. Z tego powodu notebooki z ekranem dotykowym nie zyskały takiej popularności jak tradycyjne tablety z oprogramowaniem Android, iOS, WebOS lub Playbook OS (BBX).

Jednakże sytuacja wkrótce może ulec diametralnej zmianie. Według “zaufanych źródeł” DigiTimes, Asus pracuje nad hybrydowym notebookiem, który będzie działał w oparciu o system Windows 8. Dzięki dostosowanemu do działania na tabletach internetowych interfejsowi, oprogramowanie to utworzył zupełnie nowy rozdział na kartach historii hybrydowych komputerów typu all-in-one.

Na temat samego urządzenia wiadomo niewiele. Dziennikarze serwisu DigiTimes twierdzą, że jego jednostką centralną będzie charakteryzujący się wysoką wydajnością procesor Intel Ivy Bridge, światło dzienne ujrzy podczas targów Computex Taipei na początku czerwca, a na rynku zadebiutuje we wrześniu 2012 roku. Z dostarczonych informacji wynika również, że urządzenie będzie nosić cechy komputerów z serii ultrabook, co oznacza, że będzie bardzo cienkie, lekkie i eleganckie. Tego typu obudową pochwalić się może niedawno zaprezentowany tablet Asus Transformer Prime.

Asus, choć nie weźmie udziału w wyścigu organizowanym przez Microsoft, chce zrobić zakusy jednocześnie na dwa rynki: tabletów internetowych oraz komputerów przenośnych. Czy mu się powiedzie ten ambitny plan?

via SlashGear

Komentarze

 • GieKa

  Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest obrotowy ekran w Dell Inspiron Duo. Taki pojedynczy zawias wydaje mi się mało solidny.

 • Nexxt

  to chyba będzie bardziej netbook z obracanym ekranem niż notbook czy ultrabook z obracanym ekranem ;)
  Takie urządzenie już dawno powinno powstać z atomem lub brazosem albo nawet na ARM i najlepiej by ważyło poniżej 800gram – wtedy to będzie miało sens – w przypadku ultrabooków takiego lekkiego urządzenia jeszcze z obracanką nie da się zbudować.
  Tablety PC niezbyt się przyjeły bo są poprostu zbyt ciężkie

 • Good post. I will be going through many of these issues
  as well.. payday loans

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona