Ważne

Producenci dobierają się w pary, czyli jak kształtuje się świat Windows 8

Pierwsze tablety z Windows 8 zobaczymy w 2012 (w najgorszym wypadku w 2013) roku, ale żeby one powstały, producenci muszą rozpocząć prace nad nimi. Aby móc to zrobić, potrzebują pomocy ze strony wytwórców procesorów ARM, które będą mózgami ich urządzeń.

I tak, niczym, celebryci w “Tańcu z Gwiazdami”, producenci tabletów i podzespołów zaczęli dobierać się w pary. Każdy z wybranych przez Microsoft wytwórców procesorów ARM, Nvidia, Qualcomm i Texas Instruments, wybrał sobie dwie marki związane z tabletami internetowymi. Dzięki temu mamy pewność, że na rynku pojawią się urządzenia Lenovo i Acera z układami Nvidii, Toshiby i Samsunga z podzespołami Texas Instruments oraz Samsunga i Sony z procesorami Qualcomm.

Lenovo, Acer, Toshiba, Samsung, Sony… nie sądzicie, że kogoś tu brakuje? Macie rację. Do elitarnego grona przyszłych producentów tabletów z systemem Windows 8 nie przyjęto Asusa, który, jeśli wierzyć nieoficjalnym informacjom, miał być autorem pierwszego tego typu urządzenia. Być może to właśnie Asus stanie się największym graczem androidowego segmentu rynku, podczas gdy inni producenci przejdą na kolorową, mozaikową stronę Microsoftu.

Tak czy inaczej – jest na co czekać!

via The Verge

Komentarze

 • jjjd

  niech asus zostanie przy androidzie bo to mu wychodzi
  a windows 8 to szajs, którego i tak nie obsłużą tablety…

 • DKnoto

  Zostawiliby tego gniota z Redmond w spokoju to w końcu na rynku systemów operacyjnych wróciłaby zdrowa konkurencja :)

 • paweł.d

  A Motorola nie planuje Win8??

  • aaa

   Motorolę Mobility kupiło Google, więc możliwe, że nie. :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona