Ważne

Amazon Kindle Fire w UK w styczniu, nieoficjalny port AICS już jest

android 4.0 ics kindle fire

Pod koniec pierwszej połowy listopada do sprzedaży w Stanach (i tylko tam) trafił pierwszy tablet AmazonuKindle Fire. Dotychczas, żeby mieszkańcy pozostałych krajów mogli wejść w jego posiadanie musieli kombinować, kupować za nieatrakcyjną cenę na aukcjach internetowych czy wykorzystywać znajomych mieszkających w USA. Wkrótce jednak może nadejść temu kres. Okazuje się bowiem, że – według najnowszych spekulacji, do których dotarł serwis KnowYourMobilenajprawdopodobniej w styczniu Kindle Fire trafi do sprzedaży także w brytyjskim Amazonie. To z kolei oznacza, że nie będzie już wyłączności jedynie na Stany i będzie go można zamawiać – także do Polski.

Ale to nie ostatnia na dziś informacja dotycząca tabletu Amazonu. Kolejna jest taka, iż jeden z deweloperów z XDA, g1011999, rozpoczął portowanie Androida Ice Cream Sandwich na Kindle Fire i już są tego pierwsze efekty. Co prawda jest to dopiero wczesna faza prac i sporo funkcji nie działa (jak np. WiFi czy akcelerometr), tak można mieć spore nadzieje, że już niebawem wszystko będzie pracowało jak należy (jak choćby obecnie działający ekran dotykowy). Tym samym z urządzenia pracującego w oparciu o starszą wersję Androida z nakładką Amazonu robi się ciekawy tablet z Androidem Ice Cream Sandwich

Nie wiem jak Wy, ale ja z niecierpliwością czekam na większego brata Kindle Fire, który może się okazać jeszcze ciekawszą propozycją Amazonu, a także na wejście giganta na polski rynek, co ma rzekomo nastąpić w pierwszych miesiącach 2012 roku.

źródło, źródło

Komentarze

 • Arek

  To pierwszy “markowy” tablet z androidem, nad którym jest w ogóle sens się zastanawiać. W końcu normalna cena, a nie tysiące złotych.

  • damn

   masz racje kolego :) ewentualnie zastanowilbym sie jeszcze nad asusm prime

   • Prime wiadomo bije tego na głowę, ale to przecież całkiem inna liga produktów.

    Gdyby tylko miał tego nieszczęsnego GPSa… Nie wiem po co mi on ale głupio bym się czuł z tabletem bez nawigacji. Oby 10.1″ miał :)

 • Arek

  No ale ten Asus to chyba “trochę” więcej kosztuje, co?

 • bartosz

  wszystko pięknie ale zwrućcie uwagę na kernel….ot ten sam myk jaki zastosowano z portowaniem honeycomba na ADAMA od notion inka. Starsza wersja kernela z nowa nakładka systemową………
  poprawny kernel powinien być 3.0.7 pozdrawiam

 • robo67

  pierwszy tablet z androidem na ktory nie warto sie zastanawiac?
  jasne zwlaszcza ze jest okrojony z kamer a nawet z glupiego mikrofonu, wiec nawet przez skype sobie nie pogadasz, porazka i tylko terminal do sklepu amazonu

 • Arek

  Ok, napisze inaczej: to PIERWSZY TABLET NA ŚWIECIE, nad którego zakupem bym się w ogóle zastanowił. “Normalne” tablety mające pierdyliard kamerek etc itp są drogie niewspółmiernie do możliwości, które oferują. A TouchPad czy Playbook nie maja Androida, a to dla mnie, w urządzeniu mobilnym, must-have.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona