Ważne

iSuppli prognozuje sytuację na rynku tabletów w Q4 2011. Kindle Fire na drugiej pozycji

tablety internetowe 2011

Przeglądając zagraniczne serwisy branżowe trafiłam na ciekawe prognozy dotyczące rynku tabletów w czwartym kwartale 2011 roku. Firma IHS iSuppli przewiduje, że w ostatnich trzech miesiącach bieżącego roku, którego koniec zbliża się coraz większymi krokami, wciąż najpopularniejszym urządzeniem będzie tablet Apple iPad (a właściwie obie generacje modelu), zgarniając 65,6% rynku, za nim wielka przepaść, na drugim miejscu Amazon Kindle Fire, który szturmem wkroczył na rynek kosztując jedyne 199 dolarów (zgarnie aż 13,8%), natomiast na trzecim: tablety Samsunga z serii Galaxy Tab i depczący im po stopach model B&N Nook Tablet (jak to się przedstawia liczbowo – patrz tabelka poniżej).

prognozy isuppli tablet

iSuppli prognozuje, że w ciągu czwartego kwartału bieżącego roku na rynek trafi 355 tysięcy tabletów HTC, co poskutkuje zgarnięciem piątego miejsca na rynku przez tego właśnie, tajwańskiego producenta. I tu bym się spierała na korzyść Asusa, którego w tym zestawieniu zabrakło. Na dniach do sprzedaży wejdzie Asus Eee Pad Transformer Prime, będący pierwszym tabletem z czterordzeniową Tegrą 3, który – jak można sądzić po zainteresowaniu modelem – rozejdzie się w pierwszych dniach dostępności (kto wie, może nawet i w pierwszych godzinach). Dodając do niego poprzednią generację modelu można domniemywać, że na rynku pojawi się więcej tabletów Asusa niż HTC (czyli więcej niż 335 tysięcy). Ale pracownicy iSuppli twierdzą inaczej.

Kolejne przewidywania iSuppli są długoterminowe. Spójrzcie, jak według tej firmy, będzie się rozwijał rynek tabletów internetowych do 2015 roku:

prognoza isuppli tablet

źródło

Komentarze

 • Nexxt

  w tym zestawieniu jest coś nie tak – zgubił im się Asus, brakuje też HP i BB które miały bardzo duże wyprzedaże, więc powinne mieć znacznie więcej sprzdanych w 3Q2011 niż te 253tys
  W reszte można uwierzyć

  i Suppli niech poprawi te swoje tabelki, bo narobili mase błędów :P

  • agn

   “i” z przodu do czegoś zobowiązuje ;D

 • ostatnia wykres – wspaniała prognoza… przeciągnęli linię przez dwa punkty… wow – “fachowcy”

 • Lost

  Albo nie umiem liczyć do 100, albo w tabelce z procentami q4 nie wychodzi 100%.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona