Ważne

Acer potwierdza, że szykuje czterordzeniowe tablety z Androidem

“Mogliście mieć do czynienia z przeciekami na temat tabletów Acera z czterordzeniowym procesorem – potwierdzam te plotki” – powiedział w wywiadzie dla T3, Jim Wong, będący szefem Acera.

Odkąd w sieci pojawiły się pierwsze spekulacje dotyczące rozpoczęcia prac przez Nvidię nad czterordzeniowym procesorem mobilnym – Tegrą 3 (wcześniej znaną jako Kal-El), od razu domniemywano który z producentów sięgnie po niego jako pierwszy. Dziś wiemy już, że był nim Asus, dzięki czemu mamy do czynienia z Asusem Eee Pad Transformer Prime, zbierającym bardzo dobre recenzje od zagranicznych redakcji (więcej tutaj). Ale zaraz za Asusem jest jeszcze kolejka producentów, którzy chcą zastosować najnowszą jednostkę Nvidii w swoich urządzeniach – wśród nich jest właśnie Acer.

Od jakiegoś czasu do sieci przeciekają informacje na temat dwóch tabletów Acera, mających pracować w oparciu o Androida Ice Cream Sandwich, których jednostką centralną będzie Tegra 3. Mają to być modele: Iconia Tab A510/A511 oraz Iconia Tab A700/A701 – oba z wyświetlaczami o przekątnej 10,1″. Najważniejszy fakt dla znacznej części Czytelników Tabletowo.pl – oba tablety będą posiadały wersje z 3G (na co wskazuje jedynka w nazwie), w przeciwieństwie do Asusa Eee Pad Transformer Prime.

Kiedy doczekamy się ich premiery? To pytanie, na chwilę obecną, pozostaje bez odpowiedzi. Można się jednak spodziewać, że najnowsze modele Acera z serii Iconia Tab zadebiutują podczas targów na początku przyszłego roku: CES 2012 w Las Vegas lub MWC 2012 w Barcelonie.

źródło

Komentarze

 • agn

  go go go!

  • agn

   z góry mowie ze jak wyjdzie nowy a701 to sprzedam swoja a501 w dobre rece po i niskiej cenie.

   • Rafał S.

    trzymam za słowo. :)

 • 2marekm

  Aby tylko szybko się pojawił. I ma mieć 64 GB, 3G, pełny port USB i SD. To by było wszystko, co do iluzorycznego szczęścia potrzeba.

  • Aquarius69

   Tak to tylko w Erze.

   • Aro

    teraz to już T-Mobile ;)

  • NieMamTableta

   I jeszcze klawiaturę jak z Asusa … ;)

 • Aquarius69

  Brakuje jeszcze pełnego HDMI, co by nie trzeba było do telewizora podłączać przez przejściówki :)

 • 2marekm

  Klawiatura zbyteczna, ale faktycznie o HDMI zapomniałem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona