8,9-calowy tablet Amazonu pod koniec Q2 2012?

tablet amazon kindle fire

Pierwszy tablet Amazonu – Kindle Fire – ledwie pojawił się w sprzedaży (w dodatku wyłącznie w Stanach), a już rozpoczęły się spekulacje na temat chęci wejścia firmy na rynek smartfonów. Co będzie dalej – notebook, netbook, a może ultrabook? Cokolwiek by nie powstawało obecnie w głowie Jeffa Bezosa, my skupimy się na kolejnym tablecie Amazonu, który rzekomo ma zadebiutować na rynku pod koniec pierwszej połowy 2012 roku.

Kindle Fire zbiera bardzo różne recenzje. Wszyscy zauważają jego niską (w stosunku do konkurencji) cenę, ale jednocześnie podkreślają jego powolne działanie, niezgrabny interfejs i ograniczoną funkcjonalność – jak chociażby brak Android Market (jasne, można zrootować urządzenie, ale nie każdy się na to odważy). Jeśli Amazon wyciągnie wnioski, jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku możemy poznać kolejne urządzenie tego typu. Do takich informacji dotarł serwis DigiTimes.

To już kolejny raz kiedy mamy do czynienia z takimi plotkami. Początkowo mówiło się wyłącznie o dwóch wielkościach tabletów, które Amazon chce wprowadzić na rynek: 7″ i 10,1″. Ostatnio zamiast tego drugiego częściej słyszymy o jeszcze innej przekątnej – 8,9″ (co nie oznacza, że większy tablet nie jest planowany na dalszą część roku).

Wyświetlacz o przekątnej 8,9″ jest świetną wielkością dla osób, które nie są w stanie zdecydować się na mobilne urządzenie z ekranem 7″, ale jednocześnie uważają, że 10,1″ to za dużo. Dotychczas niewielu producentów zdecydowało się zaproponować klientom tablety z takimi ekranami – wśród nich był m.in. Samsung z Galaxy Tab 8.9, Toshiba – Slate 2 czy LG – Swift Tab. Amazon najprawdopodobniej chce dołączyć do tego grona.

Dodatkowo spekuluje się, że do produkcji tabletów Amazon – poza Quanta – zabierze się także Foxconn, który w pierwszym kwartale 2012 roku ma rozpocząć produkcję Kindle Fire, a na początku drugiego – 8,9-calowego tabletu.

Jeśli obecne plotki okażą się prawdziwe, możemy się spodziewać rynkowego debiutu kolejnego tabletu Amazonu w okolicy połowy przyszłego roku.

źródło

Komentarze

  • goodnessbabys

    Simply use Allavsoft to free download YouPorn videos to MP4, AVI, 3GP, WMV .

    It also can download videos from YouPorn, Pornhub, RebTube, YouTube, DailyMotion, Yahoo, eHow, RuTube, etc

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona