Ważne

Kolejny tablet od Archosa: Arnova 9 G2

tablet archos arnova 9 G2

Archos był jednym z pierwszych producentów, którzy postanowili wykorzystać potencjał dopiero co startującego rynku tabletów internetowych i już po kilku miesiącach po premierze iPada pierwszej generacji zaproponował potencjalnym klientom – także w Polsce – kilka swoich produktów. W portfolio firmy możemy znaleźć między innymi serię Arnova, w skład której wchodziły początkowo trzy modele: Arnova 7, Arnova 9 i Arnova 10. Dwa z nich – 7 i 10 – w sierpniu doczekały się odświeżenia w wersji G2 (więcej info tutaj). Co z ostatnim? Jak się okazało, producent nie zapomniał i o nim: Archos Arnova 9 G2 już jest.

Urządzenie ekranem nawiązuje do iPada – posiada bowiem pojemnościowy wyświetlacz IPS o przekątnej 9,7″ w dodatku o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Ale na tym podobieństwa się kończą. Obsługuje bowiem 5-punktowy multitouch.

Tablet Arnova 9 G2 pracuje dzięki jednordzeniowej jednostce ARM Cortex A8 o taktowaniu 1GHz, a systemem operacyjnym, pod kontrolą którego działa, jest Android Gingerbread w wersji 2.3. Na jego pokładzie znajdziemy także 8GB pamięci, slot kart microSD, port USB i microUSB, 3,5 mm jack audio, WiFi, kamerkę, mikrofon oraz głośniki stereo. Wymiary modelu ważącego 630 g, to 239 x 184 x 12,5 mm.

Cena Arnova 9 G2 nie została ujawniona. Można się jednak spodziewać, że – tak jak w przypadku pozostałych modeli z tej serii – będzie wynosiła ok. 250 dolarów.

źródło

Komentarze

 • hubu

  Wydaje mi sie, ze nie bylo wczesniej modelu arnova 9.
  Byly 7,8 i 10.
  Arnova 9G2 to nowosc wiec nie mogl byc odswiezony :-)

  P.S. Mozna dopisac, ze port USB bedzie kompatybilny z modemem 3G od Archos’a

  • W przypadku 7 i 10 “G2” w nazwie wskazuje niejako na drugą generację. Aczkolwiek chyba masz rację, że nie było wcześniej dziewiątki… ale dziwnie mi się coś kojarzy, że już kiedyś o czymś takim od Archosa pisałam, być może mi się tylko wydawało ;-)

   • pepiniu1

    Może pisała pani o Archosie 9 (bez Arnovy – z Windą7)… Ale też taki cośik mi się “śnił” CHYBA :P

 • hubu

  9 od archosa z win ma 8,9″ i 16:9
  9 od arnova z android ma 9,7″ i 4:3
  G2 odnosi sie do nowej lini: procesor Rockchip 2918, ram 512Mb, lepsze ekrany etc.
  Archos tez wypuscil 80 G9 mimo, ze nie bylo wczesniej 80 G8…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona