Biografia Steve’a Jobsa już dostępna

biografia steve'a jobsa

Na pewno obiło Wam się o uszy, że od dłuższego czasu Walter Isaacson pracował nad autoryzowaną biografią Steve’a Jobsa. Początkowo jej premiera planowana była na listopad, jednak ze względu na śmierć byłego CEO Apple postanowiono ją przyspieszyć – i tak nastał 24 października – dzień, w którym można sięgnąć po książkę i dowiedzieć się sporo nowych, zapewne interesujących faktów z życia Jobsa, funkcjonowania Apple, itp.

Przez ostatnie dwa lata Isaacson przeprowadził z Jobsem czterdzieści wywiadów, wiele razy rozmawiał także z jego rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami, rywalami i wieloma innymi ludźmi, mającymi z nim coś wspólnego – to właśnie na podstawie tych wszystkich wywiadów napisana została biografia współzałożyciela i wieloletniego CEO Apple.

Na chwilę obecną książkę można nabyć jedynie w kilku językach: angielskim, fińskim, greckim i włoskim. Biografia Steve’a Jobsa dostępna jest w iTunes (tu oczywiście można pobrać próbkę książki przed podjęciem decyzji o kupnie pełnej wersji) oraz na Amazon. Cena waha się od 17 do 27 dolarów w zależności od formatu, w jakim chcemy mieć do czynienia z książką Isaacsona.

Polska wersja biografii Jobsa ma zostać wydana 21 listopada, a za jej tłumaczenie ma odpowiadać Przemysław Bieliński i Michał Strąkow z wydawnictwa Insignis. Przewidywany koszt to 54,99 złotych.

Warto wspomnieć, że prawa do ekranizacji biografii Jobsa napisanej przez Waltera Isaacsona wykupiła firma Sony Pictures.

źródło

Komentarze

 • jankov

  Steve się w grobie przewraca. Ledwo ostygł a szarańcza medialna już zarabia na nim. Wysoce niesmaczne. :/

 • mico

  tyle tylko w ramach komentarza:

  http://i.stack.imgur.com/D7qwi.png

 • Marcin

  Dziś rano już widziałem tą książkę w sklepie na lotnisku w Londynie, do kupienia za pół ceny.

 • aaa

  Z tego co pisało na osnews.com z biografii wynika, że był lekko paranoiczny jeśli chodzi o Androida i obiecywał go zniszczyć. To może tłumaczyć falę ataków na Samsunga i teraz po śmierci Jobsa nagły powrót do jego procesorów.

 • agaryt

  polecam ! bardzo ciekawa lektura , mozna sie na prawde fajnych rzeczy dowiedzieć . Wiecie że ipad powstał przed iphonem i że inspiracją do zrobienia ipada było spotkanie z pracownikami microsoftu którzy się strasznie przechwalali że microsoft wypuści tablety z windows? Jobs wrócił do firmy i powiedział : F*** this, let’s show him what a tablet can really be (rozdział 36) . No i powstał ipad…. Natomiast to że ta książka wyszła teraz a nie później to jest wyraźnym życzeniem Jobsa , bo nie chciał aby pojawiły się nie autoryzowane kopie … więc na pewno się w grobie nie przewraca … Swoją drogą trzeba mieć jaja żeby samemu się tak opisywać jak pozwolił na to Jobs ale jeszcze nie skończyłem czytać więc nie chce pochopnie osądzać . Mimo wszystko polecam , nigdy nie miałem żadnego produktu apple , ta książka jest pierwsza ;-)

 • Legi

  Hmm,
  mam MabBooka Pro i chwalę sobie (ale na Snow Leopardzie bo Lion skopał mi się :-) ) produkty Apple ale i mam taba Asusa z Androidem i też sobie chwalę – rozumiem człowiek który spędził pół życia w firmie Apple i dla niej się poświęcał musiał być za swoją firmą i swoimi przecież wynalazkami, ale my użytkownicy nie musimy się dzielić na tych którzy lubią tylko Appla czy Googla za ich sprzęt czy systemy – ja lubię “próbować” technikę niezależnie od producenta. Chwalę sobie maca i Androida jeden i drugi jest świetny i dzięki temu że jest tak konkurencja ovie firmy się starają ba ścigają ze sobą na korzyść użytkowników :-)

  • I takie podejście bardzo lubię (sam z resztą z powodzeniem je stosuję). Każdy system i każdy produkt ma swoje wady i zalety, trzeba więc poznać każdy z nich i wybrać to co w danej chwili i do danych zastosowań jest najlepsze.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona