6 milionów tabletów pracuje w oparciu o Androida

tablet android ipad

Pod koniec ubiegłego tygodnia spekulowaliśmy na temat tabletów z Androidem Honeycomb, które obecnie znalazły swoich właścicieli – według szacunków ich ilość wynosi ok. 3,4 mln. I choć to były całkowicie nieoficjalne i szacunkowe dane, wzbudziły w nas zainteresowanie ilością ogólnie sprzedanych tabletów pracujących w oparciu o różne wersje systemów od Google.

Na trwających w Azji targach, Andy Rubin, znany szef Google, chciał wyjaśnić interesującą nas kwestię, aczkolwiek nie do końca mu się to udało. Według informacji przez niego ujawnionych, obecnie na świecie jest około sześć milionów tabletów pracujących w oparciu o Androida, mających dostęp do usług Google.

Nie mamy jednak pewności czy liczba ta dotyczy tabletów z wszystkimi wersjami Androida (również tymi smartfonowymi, tzn. 2.3 i w dół), czy tylko Honeycomb, jak przystało na “tablety z prawdziwego zdarzenia”.

Rubin stwierdził, że “sześć milionów to całkiem dobry wynik, ale nie jest to 30 milionów”.  Po czym zasugerował, że wraz z firmą będzie dążył do tego celu. Pierwszy krok już został uczyniony – ma nim być Android Ice Cream Sandwich.

Dla czysto statystycznego porównania warto przytoczyć wyniki sprzedaży tabletów Apple. W 2010 roku firma z Cupertino sprzedała 15 milionów iPadów, a w samym trzecim kwartale 2011 roku w ręce klientów powędrowało 11,1 mln sztuk urządzenia.

Czy zapowiedź Androida Ice Cream Sandwich przyniesie ze sobą jakieś daleko idące konsekwencje, jak np. wzrost zainteresowania tabletami z tą wersją systemu – okaże się dopiero za kilka, może nawet kilkanaście miesięcy.

źródło

Komentarze

 • tgg

  to wszystko przez amerykancow!!jakby nie oni android mialby 60 procent rynku

 • lost

  Apple do tej pory sprzedało ok 40 milionów tabletów z iOS na pokładzie.

 • hellypton

  Run Android, Run!
  Zakup motoroli i wersja Ice Cream Sandwich bez watpienia zwieksza zainteresowanie tabletami z Androidem. Tablety z robocikiem na pokladzie dopiero nabieraja rozpedu, na pewno w droge wejdzie im Windows 8, ale tablety z ios beda zjezdzac w dol.

  • Edward

   Mówisz tak (nie tylko Ty) jakby Apple nie mógł wprowadzać nowych funkcji do iOS. Obserwują rynek, więc jak coś będzie do poprawy/dodania to to zrobią.

   • aaa

    Patrząc na ich dotychczasowe ruchy, to nie są zbyt dobrzy w dostosowywaniu się do nowych warunków. Ale może bez Steve’a Jobsa dynamika tej firmy się zmieni.

    • Lost

     Jeśli przez dynamikę masz na myśli wypuszczanie co kilka miesięcy nowego modelu przy mizernym wsparciu dla poprzedniego, to uspokoję Cię, że w Apple’u nic się nie zmieni. Po 15 miesiącach od premiery użytkownicy iPhone’ów 4 dostali w dniu premiery 100% funkcji nowego systemu. Apple przy okazji bicia kolejnych kasowych rekordów, jest nadal producentem najbardziej popularnego odtwarzacza, najbardziej popularnego smartfona i najbardziej popularnego tabletu. Zaryzykuję stwierdzenie, że obecna polityka firmy, która prowadzi do takich efektów jest akceptowana zarówno przez zadowolonych klientów, pracowników, jak i udziałowców Apple’a – czyli w sumie wszystkich zainteresowanych.

     • luc3ro

      Co do udziałowców to nie masz racji… jak narazie to akcje apple lecą w dół od dobrych paru dni. Cały czwarty kwartał minął się z oczekiwaniami wobec tej firmy i jak znam życie udziałowcy nacisną zarząd żeby ten coś zrobił. I pytanie tylko czy pod presją nie popełnią błędu?….

 • Edward

  Te ruchy które do tej chwili wykonali, są wystarczające. Oczywiście jeszcze kilka opcji mogliby dodać. Są liderami i jak widać na tej pozycji się umacniają. Resztę napisał LOST:)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona