Lenovo IdeaPad A1 nieco droższy niż zapowiadano

tablet lenovo ideapad a1

Odkąd pamiętam firma Lenovo zapowiadała, że w październiku do sprzedaży wejdzie tablet IdeaPad A1, którego cena ma się zamknąć w 200 dolarach. Do dziś wszyscy byli przekonani (nawet sam producent oferujący urządzenie w przedsprzedaży), że będzie kosztować 199 dolarów – bo tak właśnie miało być. Niestety, ostatecznie okazało się, że tablet Lenovo zdrożał – ale minimalnie. Cena IdeaPad A1 w Stanach to 229 dolarów.

Gdy na stronie Lenovo można było zamówić tablet jeszcze przed rozpoczęciem wysyłki do klientów, widniała informacja, że najtańszy model to wersja z 2GB pamięci (zamiast 8GB). Sprawa ta nie została wyjaśniona – co więcej, z lenovo.com została usunięta możliwość zakupu jakiejkolwiek edycji urządzania (2GB lub 16GB w czterech kolorach).

Krótkie przypomnienie parametrów technicznych modelu, o którym więcej możecie się dowiedzieć z tego wpisu: Android 2.3 Gingerbread z interfejsem użytkownika stworzonym przez Lenovo, procesor ARM Cortex A8 1GHz, ekran 7″ (1024 x 600 pikseli), GPS, Bluetooth, WiFi, slot kart microSD, microUSB, aparat 3 Mpix oraz kamerka 0,3 Mpix.

Ostatecznie, najtańsza wersja IdeaPad A1 sprzedawana jest za 229 dolarów, natomiast z 16GB pamięci jest niewiele droższa – 249 dolarów.

źródło

Komentarze

  • next

    Sami nie wiedzą jak z tego wyjść – obiecali ludziom tableck za 200$ a tu się okazuje że nie są w stanie zmieścić się w tej cenie więc po cichu podnoszą cene.

    Dla Amerykanów 30$ to żaden problem, ale w Europie zamienią to na Ejłro ;) , w Polsce kolejna zamiana na Złocisze, dodadzą Vaty, sraty i marże i już nie będzie z tego tabletu nic atrakcyjnego. Szkoda

    Pozostaje tylko czekać Fire

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona