Ważne

Steve Jobs rezygnuje z roli CEO w Apple

Steve Jobs, założyciel i dotychczasowy prezes firmy Apple, zrezygnował ze swojego stanowiska na rzecz fotela w zarządzie. Jego miejsce zajął Tim Cook, wcześniej dyrektor operacyjny.

Przyczyną rezygnacji Steve’a Jobsa jest “niemożność wykonywania obowiązków i sprostania oczekiwaniom”. Biorąc pod uwagę fatalny stan zdrowia byłego CEO Apple, podjęcie tak dramatycznej decyzji było tylko kwestią czasu.

I have always said if there ever came a day when I could no longer meet my duties and expectations as Apple’s CEO, I would be the first to let you know. Unfortunately, that day has come.

I hereby resign as CEO of Apple. I would like to serve, if the Board sees fit, as Chairman of the Board, director and Apple employee.

As far as my successor goes, I strongly recommend that we execute our succession plan and name Tim Cook as CEO of Apple.

I believe Apple’s brightest and most innovative days are ahead of it. And I look forward to watching and contributing to its success in a new role.

I have made some of the best friends of my life at Apple, and I thank you all for the many years of being able to work alongside you.

Steve

W oficjalnym liście opublikowanym dzisiejszej nocy, Steve Jobs zasugerował kandydaturę Tima Cooka na stanowisko nowego szefa firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo. Według niego Cook ma doświadczenie i umiejętności, które pozwolą na dalsze rozwijanie koncernu w odpowiednim kierunku. Jako dyrektor operacyjny, Tim Cook był odpowiedzialny za sprzedaż globalną, zarządzanie dostawami, obsługą i wsparciem dla wszystkich rynków świata. Zajmował się także działem komputerów Macintosh i odegrał ważną rolę w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji pomiędzy dostawcami i sprzedawcami zapewniając płynność w spełnianiu wymagań rynku.

Steve Jobs, podobnie jak charakterystyczne logo przedstawiające nadgryzione jabłko, był dla nas wszystkich ikoną firmy Apple i rozwijającego się rynku komputerowego. Szanujemy i rozumiemy podjętą przez niego decyzję i życzymy powodzenia jego następcy!

via SlashGear

Komentarze

 • Kage

  A skuś baba dziada! ;)

 • trtr

  ciekawe czy Apple teraz będzie jeszcze bardziej krwiożercze czy troche osłabnie w swoich wojenkach…. na pewno jednak się zmieni

 • tomecki

  nie na temat ale również o apple:
  Mam pytanie jaka jest różnica pomiędzy Ipadem2 o symbolu MC773 a MC982 oba mają 3g i 16 gb i tą samą cenę to mnie zastanawia.
  dzięki

 • Paweł

  Może pochodzenie? Ja jak chciałem kupić swojego ipada miałem taka sama sytuację, różniły się ceną i przejściówką ladowarki.

 • Lost

  Mogą też różnić się kolorem.

  • Zex

   To jest bardzo prawdopodobne:
   MC773 – czarny, MC982 – biały.

   • KanonierKa

    Mam białego o symbolu MC984LL…

    • agn

     zatem wychodzi na to ze jest to nic nie znaczacy numer seryjny.

     • Zex

      Niekoniecznie. Przyglądając się różnym numerom seryjnym i różnym specyfikacjom powtarza się jedna prawidłowość (no odnośnie tych iPadów które udało mi się namierzyć): numerami zaczynającymi się od “7” Apple oznaczyło czarne egzemplarze, “9” – białe. To oczywiście domysł, ale prawidłowość na tyle konfiguracji ile udało mi się sprawdzić (6) jest.

     • agn

      gdzie Ty mieszkasz ze tyle tabletów namierzyles? :D w beverly hills? :D

 • KanonierKa

  Numery seryjne mają również oznaczenie, którego kraju dotyczą dane egzemplarze. Proszę zauważyć, że numery seryjne dla Polski mają inne oznaczenia niż numery na przykład na rynek amerykański czy też kanadyjski.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona