RIM chce zabić Playbooka i wszystkie swoje tabletowe ambicje?

tablet blackberry playbook qnx

Analityk firmy Collins Stewart, John Vinh, twierdzi, że koncern Research In Motion zatrzymał produkcję tabletu BlackBerry Playbook i anulował wszystkie swoje plany i ambicje powiązane z urządzeniami tego typu.

Według niego, przyczyną rzekomego podjęcia tak drastycznej decyzji przez producenta, najprawdopodobniej są rozczarowujące wyniki sprzedaży jedynego pracującego pod kontrolą systemu QNX tabletu Playbook.

John Vinh w przygotowanym przez siebie raporcie pisze:

Podczas gdy w zeszłym tygodniu Quanta poinformowała o obniżeniu intensywności produkcji Playbooka, z naszych badań jednoznacznie wynika, że ostatecznie firma zatrzymała produkcję tego tabletu.

Co więcej, Vinh twierdzi, że w magazynach RIM składowanych jest obecnie 800 000 tabletów BlackBerry Playbook, które, z racji małego zainteresowania, nie zostały wysłane do sklepów.

Kolejną kłodą rzuconą pod nogi Research In Motion jest wczorajsza premiera tabletu Amazon Kindle Fire, którego podobna specyfikacja i bardzo niska cena na pewno przyciągnie więcej klientów niż ekskluzywność i elegancja Playbooka.

Co ciekawe jednak, najbardziej zainteresowany w całej sprawie – Research In Motion – zaprzeczył powyższym plotkom i podkreśla, że nadal jest oddany tabletom internetowym. Ciekawe tylko czy producent rzeczywiście jest tak oddany czy na chwilę obecną robi dobrą minę do złej gry i faktycznie bardzo źle mu się powodzi, przez co zaczyna rozważać porzucenie rynku tabletów?

via SlashGear

Komentarze

 • gladiac

  Nie zal mi ich, po roku uzytkowania blackberry z ulga przeszedlem na Iphona4 , ich system to wielkie g.. z pozatym obiecali aktualizacje 9300 do 6.0 i do dzisiaj tego nie zrobili chociaz pod tym katem tez wybralem tamta sluchawke- na pochybel im…:)

  • aaa

   A ja uważam, że to źle. Im więcej graczy tym lepiej dla nas.

 • Jan

  Prawdę mówiąc PlayBook to był bardziej PayBook. Drogie urządzenie, które by poszło gdyby zrobili mu parę keynote i mocną kampanię reklamową. Ale nie zrobili więc teraz czeka ich wypredaż jak HP. Good for us ;]

 • Nexx

  Kto następny: ja obstawiam Galaxy Tab-a 7, Acera Iconia a100 i te dziwadełka di-sz-ajnerskie Sony ;) -oczywiście pisze o rynku amerykańskim

 • Canion

  Wszyscy dookoła wiedzieli że nic z tego nie bedzie a oni zatrudniając dziesątki analityków , dopiero po wyprodukowaniu miliona sztuk się kapnęli że to będzie porażka.

 • Canion

  a firmy niech dalej sie rozdrabniają na pińceset modeli z których każdy jest przestarzały już na etapie produkcji, nie mówiąx już o wprowadzeniu towaru do sklepów. . Apple ma niezły ubaw.

  • Apollo

   Dobrze, że tablety apple nawet rok po premierze odsadzaja wszystkich

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona