Motorola Xoom 2 Media Edition: nie 7″, nie 10″… ale 8,2″!

Kończący się dziś tydzień bezsprzecznie należy do Motoroli. W ciągu ostatnich kilku dni poznaliśmy pierwsze zdjęcia Motoroli Xoom 2 wraz z prawdopodobnymi parametrami technicznymi, a także fotki szpiegowskie tabletu, który – na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że posiada ekran o przekątnej 7″. Nic bardziej mylnego. Pojawiło się więcej informacji na jego temat, które wyjaśniają kilka istotnych kwestii.

Pierwsza z nich – przekątna wyświetlacza. Jak wspomniałam wyżej, może było odnieść wrażenie, że ekran jest mniejszy od 10″, więc automatycznie wiele wskazywało na 7″. Okazuje się jednak, że wartość ta znajduje się gdzieś po środku – ekran tabletu ma mieć bowiem przekątną 8,2″. Można więc odnieść wrażenie, że Motorola będzie chciała trafić do klientów o różnych gustach – do wyboru będą mieć Xoom z 10,1″, Xoom 2 z 10,1″ oraz ten model z 8,2″. A gdzie 7″? To już chyba kwestia czasu.

Kolejna – nazwa urządzenia. Bardzo prawdopodobne, że tablet zyska nazwę Motorola Xoom 2 Media Edition ze względu na mniejszą przekątną oraz bardzo podobny design.

Waga urządzenia ma wynosić około 450 g, jego wyświetlacz ma być wykonany w technologii IPS pokryty Gorilla Glass i powłoką zapobiegającą przed odbijaniem promieni słonecznych, a co za tym idzie – ułatwiającą korzystanie z tabletu na słońcu i przy ostrym świetle. W obudowie ma się znaleźć miejsce dla portu podczerwieni (służący np. do funkcji pilota) oraz subwoofera. Całość pracuje w oparciu o Androida 3.2 Honeycomb.

Kiedy premiera? Na ten temat nie ma żadnych informacji, mamy jednak nadzieję, że już niedługo!

źródło, źródło

Komentarze

 • aaa

  Te ścięte boki mogą być dość wygodne do trzymania, szczególnie że na innych fotkach widać, że od dołu jest tam cieńszy tablet. Ale wyglądają dziwacznie. :)

 • suhar80

  Hm, just z stych zeneca sidacai make nie odbija swiatla….. Port podczerwieni … do pilots …. a gdzie bouetooth.

  • suhar80

   Kurcze ale mi zmienilo tekst

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona