Ważne

Huawei MediaPad wkrótce w sprzedaży. Kiedy w Polsce?

Jakiś czas przed wakacjami, jako pierwsza redakcja w Polsce, przedstawiliśmy Wam recenzję tabletu Huawei Ideos S7 Slim, który zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Na początku września na polskim rynku pojawił się ten model, niemniej jednak z wielką niecierpliwością czekamy na kolejne urządzenie Huawei, którym jest Huawei MediaPad – pierwszy tablet producenta pracujący w oparciu o Androida 3.2 Honeycomb.

Początkowo planowano rynkową premierę Huawei MediaPad na sierpień – terminu tego jednak nie udało się dotrzymać. Ostatecznie urządzenie trafi do sprzedaży w październiku w… Malezji. Przed końcem bieżącego roku, czyli pewnie w okresie przedświątecznym, pojawi się także w USA, Chinach, Hong Kongu i w Tajlandii. Co z Polską?

Jakiś czas temu dowiadywaliśmy się od polskiego oddziału Huawei. Niestety, odpowiedź nie była satysfakcjonująca. Wiemy bowiem, iż Huawei MediaPad w Polsce pojawi się dopiero w przyszłym roku (cytując przedstawiciela producenta: na pewno nie będzie dostępny przed okresem świątecznym).

Jaka będzie cena Huawei MediaPad? Tablet pojawił się w przedsprzedaży w Singapurze w cenie wynoszącej (po przeliczeniu z lokalnej waluty) – ok. 473 dolary.

Warto przypomnieć parametry techniczne modelu. Został bowiem wyposażony w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1,2 GHz, 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 3G, aparat 5 Mpix, kamerke 1.3 Mpix, WiFi, Bluetooth, 8GB pamięci oraz slot kart microSD.

źródło

Komentarze

  • Zex

    Sporo, z rupi wychodziło około 300zł mniej jeśli dobrze pamiętam. No ale to przedsprzedaż.

  • Jeżeli będzie miał obsługę połączeń głosowych to galaxy tabie-strzeż się!

  • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

    Jestem ciekaw jaką otrzyma obudowę? Czy będzie to obudowa z dostępem do baterii a więc możliwością samodzielnej wymiany czy też unibody sprawiająca, że nawet tak drobna sprawa jak wymiana baterii będzie powodować oddawanie sprzętu do serwisu? Ciekawi mnie też czy otrzyma funkcję usb host pozwalającą na podłączenie np pendrive i zrzucanie zdjęć albo podpięcie dysku twardego? Zapowiada się naprawdę ciekawie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona