Cała prawda o aplikacjach x86 na Windows 8 na ARM - Tabletowo.pl
Ważne

Cała prawda o aplikacjach x86 na Windows 8 na ARM

Tabletowo.pl Cała prawda o aplikacjach x86 na Windows 8 na ARM Ciekawostki Nowości

Panowie z Microsoftu mocno namieszali informując świat o fakcie, że aplikacji x86 nie będą kompatybilne z nową wersją systemu operacyjnego Windows 8 na urządzeniach z procesorami ARM. Niemniej jednak, w sieci pojawiły się plotki, że programy te jednak będą działać na „kafelkowej” wersji tego oprogramowania i wznieciły one falę wątpliwości wśród internautów. Naszedł czas, aby krótko i zwięźle wytłumaczyć, jak naprawdę wygląda sprawa kompatybilności aplikacji x86 z systemem Windows 8 na ARM.

Aplikacje 86 będą działać na Windows 8 na ARM tylko i wyłącznie wtedy, gdy programiści zrekompilują je tak, aby zgodne były one z nową, nieco słabszą architekturą ARM. Fakt ten wielokrotnie podkreślany był przez przedstawicieli Microsoftu oraz w felietonie naszego redaktora, Tomasza Gałeckiego.

Podsumowując, Windows 8 dla większości tabletów (ARM to architektura użyta chociażby w najnowszej odsłonie układu Nvidia Tegra 3 „Kal-El”, jest najbardziej popularna) zadebiutuje na rynku z przymusem tworzenia bazy programowej właściwie od zera. W tej chwili trudno określić, na jakiej zasadzie odbędzie się selekcja kompatybilnych aplikacji oraz czy te dostępne w zapowiadanym Windows 8 Store będą podzielone na kategorie sprzętowe. Czas pokaże, jak Microsoft rozwiąże ten problem i czy do czasu premiery systemu i urządzeń weń wyposażonych powiedzie mu się zrealizowanie ambicji posiadania sklepu z liczbą programów zbliżoną do konkurencji.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona