Ważne

Android 3.2 dla Motoroli Xoom w Europie dopiero we wrześniu

Dawno, dawno temu, gdy firma Google umożliwiła rozpoczęcie aktualizacji tabletów pracujących w oparciu o Androida Honeycomb do wersji 3.2 spekulowano, że Motorola Xoom jako pierwsze urządzenie na rynku otrzyma update na całym świecie. Rzeczywistość była jednak brutalna, a posiadacze tego tabletu mogli się jedynie obejść smakiem. Ledwie  kilkanaście dni temu w Polsce rozpoczął się proces aktualizacji Xoom do 3.1, a o 3.2 można sobie wyłącznie pomarzyć… Okazuje się, że najnowsza wersja googlowskiego systemu może się znaleźć na tabletach Motoroli dopiero we wrześniu.

Polski oddział Motoroli informował w momencie udostępnienia Androida 3.1 dla Xoom, że kolejna, ta najnowsza wersja systemu, będzie dostępna dla tego tabletu w Europie pod koniec września. Informacje te zdaje się potwierdzać zagraniczne źródło – Inquirer, które dotarło do wieści, iż aktualizacji będzie można dokonać właśnie w przyszłym miesiącu. Tak ma być w Wielkiej Brytanii – mamy nadzieję, że także i w Polsce.

Swoją drogą jestem bardzo ciekawa czy teraz, gdy Motorola znajdzie się w rękach Google już całkowicie formalnie (transakcja musi zostać sfinalizowana), gigant z Mountain View będzie udostępniał aktualizacje do kolejnych wersji systemu w pierwszej kolejności “swoim” urządzeniom, czy raczej nie będzie nikogo faworyzował i będzie się starał traktować wszystkich producentów jednakowo. Nawet, jeśli przedstawiciele Google zapewniają teraz, że inne firmy nie ucierpią – trudno w to wierzyć…

źródło

Komentarze

 • Lost

  Ostatni update wprowdził wiele udoskonaleń, najbardziej rzuca się kwestia baterii. Praktycznie nie pamiętam kiedy ostatnio ładowałem Xooma, bateria trzyma niewiarygodnie dlugo. Polepszył się zarówno czas użycia na jednym ładowaniu, jak i czas czuwania. Cały system zyskal na responsywności, Flash działa sprawniej. Nie zmieniło się nic w kwestii występowania lagów i śmietnika w markecie z aplikacjami.

 • MrMr

  Na pocieszenie: na Eee Padzie bilans aktualizacji do 3.2 to zoom aplikacji (mało przydatny), bug z kompasem i bug z wyborem aplikacji dla danej czynności, zatem bilans jest dla mnie negatywny.

 • Archos 80 g9 ma mieć Androida 3.2 na początek….

 • Jacek

  Najdziwniejsze jest to, że Xoom ma przecież czystego Androida, bez żadnych dodatków i nakładek. To Asus, Acer i reszta bandy ma co przerabiać w tych Androidach przed każdą aktualką, moto praktycznie musi tylko sprawdzić czy działa i udostępnić :/

 • sdsi

  Oficjalna aktualizacja 3.2 w Polsce jest dostępna od 09 grudnia. Można pobierać. Ja się wstrzymuję – bo nie mam potwierdzenia, że karta SD zostanie montowana wyłącznie do odczytu (http://www.androidcentral.com/motorola-xoom-32-update-offers-read-only-sd-card-access); nie wiem też czy program “Polska Klawiatura Programisty V2” dalej będzie działać (potrzebny do uzyskania polskich znaków pod Altem z zewnętrznej klawiatury). Jeśli ktoś może potwierdzić – proszę o informację.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona