Ważne

Tablety Amazon jeszcze tej jesieni?

O nadchodzących tabletach sygnowanych logo Amazonu słyszy się ostatnio wiele, ale nie znane są żadne konkrety. Nie wiemy, jaką specyfikacją będą charakteryzować się te urządzenia, jaka będzie ich cena, ani kiedy pojawią się na rynku.

Jednak w sieci od czasu do czasu pojawiają się informacje pochodzące od “wiarygodnych źródeł”. Najświeższa z nich, opublikowana w serwisie Wall Street Journal, dotyczy premiery tabletów Amazon, która miałaby mieć miejsce jeszcze tej jesieni, najprawdopodobniej przed październikiem. To samo źródło donosi, że flagowe urządzenie będzie pracować na systemie Android i będzie miało 9-calowy ekran dotykowy, a na jego tylnym panelu próżno będzie szukać oczka aparatu cyfrowego. To niezwykle ciekawe, ponieważ możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości wydaje się być popularnym wśród producentów trendem na rynku tabletów.

Czyżby Amazon chciał skupić się wyłącznie na mediach internetowych i usługach w chmurze?

Plotki, plotki… powinniśmy przymykać na nie oko, choć wiele z nich zawiera ziarno prawdy, czasem wielkości małego samochodu.

źrodło

Komentarze

 • rootpl

  Obstawiam, że Amazon wyda coś a’la hybryda tabletu z kindle. Będzie pewnie opcja przełączania się miedzy normalnym trybem ekranowym a e-inkiem.
  W sumie byłaby to fajna alternatywa dla Adam’a jeśli pojawiłaby się wersja 7 cali.

  • aaa

   Nie będzie prawie na pewno. Ktoś z Amazonu wypowiedział się jakiś czas temu, że nie znaleźli takiego ekranu, który nadawałby się do sprzedaży, więc będzie zwykły LCD. Co do braku kamerki – byle jest z przodu do wideorozmów. Zdjęcia się robi aparatem z porządnym obiektywem i większą matrycą.

 • sleeva

  Ciekawe czy dostęp do sieci też będzie sponsorowany przez Amazon, jak w przypadku kindla :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona