Ważne

Ponad 15 miliardów pobrań ze sklepu Apple AppStore

Apple ogłosiło, że ze sklepu AppStore pobrano już ponad 15 miliardów aplikacji. Dokonało tego 200 milionów użytkowników iPhone’ów, iPodów touch oraz iPadów, którzy mieli do wyboru 425 000 programów, w tym 100 000 kompatybilnych z tabletem sygnowanym logo nadgryzionego jabłka.

Gigant z Cupertino wypłacił programistom 2.5 miliarda amerykańskich dolarów (“zielonych”). Philip Schiller, starszy wiceprezes do spraw globalnego marketingu w firmie Apple, skomentował to wydarzenie następującymi słowami:

In just three years, the revolutionary App Store has grown to become the most exciting and successful software marketplace the world has ever seen.

W zaledwie trzy lata niezwykły AppStore stał się najpopularniejszym i odnoszącym największe sukcesy sklepem z oprogramowanie na świecie.

Ogromny, gęsty cień w kształcie nadgryzionego jabłka padł na konkurencję. Czy podobnie rekordowymi osiągnięciami mogą pochwalić się sklepy Android Market, Amazon AppStore, AppWorld, WebOS?

źródło

Komentarze

 • Poli

  Z czego ostatni miliard w 1 miesiac!!

 • Artur

  To to robota ;D

 • aix

  Niedługo sklep Androida będzie większy. Ilość darmowych programów na Androida już od 2 miesięcy jest większa niż na iOsa.

  • tia

   lol – tylko 99% tego to syf straszny.
   Nie mówię, że w appstore nie ma badziewia, ale dzięki kontroli jest tego duuuzo mniej.
   Natomiast to co się dzieje a android market woła o pomstę – to jak grzebanie w wysypisku.
   Google zrobiła automatyczne generatory programów (LOL) i teraz byle gimnazjalista produkuje śmieci kolejne…
   A prawdziwy developerzy przeważnie śmieją się z androida – niby android jest popularniejszy, ale wszystko co najlepsze pojawia się na iOS – obroty i zyski developerów są dziesięciokrotnie wyższe niż z niby popularniejszego androida. Pod względem poziomu i dopracowanie systemu jak i całej otoczki (aktualizacje, market) android jest daleko daleko za iOS i nic nie wskazuje, żeby kiedykolwiek to się miało zmienić.

  • ghostCat

   Oj aix. Musisz zrozumieć pewna różnice. Przeciętny użytkownik androida szuka raczej tego co darmowe. Przeciętny użytkownik ipada ( nie mówię o przecietych uztkownikach iphona – no tu jakoś sytuacja jest hmm… Dość dziwna ;-) ) szuka raczej tego co mu potrzebne lub jest po prostu dobrej jakości chętnie za to płacąc, wiedząc przy tym, ze dostaje (w 95% przypadków) produk wart swojej ceny. Czego niestety ( jako użytkownik androida w telefonie oraz dwóch zakurzonych tabletów z A ) nie mogę powiedzieć o android market. Jest i na andka oczywiście ładnych pare niezłych aplikacji zarówno darmowych jak i platych, ale jak by na to nie patrzeć, AM do AppStore BARDZO jeszcze daleko.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona