Ważne

Apple iPad ma już 100 000 kompatybilnych aplikacji

Podczas gdy konkurencja zmaga się z problemem małej popularności i może pochwalić się liczbą kilkuset aplikacji w swoich sklepach, Apple AppStore bije kolejne rekordy. Stosunkowo niedawno świętował on 10 miliardów pobrań, nieco później dotarł on do kamienia milowego 500 000 dostępnych programów, a teraz 100 000 aplikacji dedykowanych i w pełni kompatybilnych z tabletem Apple iPad.

Tak duża ilość aplikacji pojawiła się w sklepie AppStore w mniej niż dwa lata, gdyż tyle czasu minęło od pamiętnego 3 kwietnia 2010 roku, kiedy iPad trafił na rynek. Oto fragment raportu opublikowanego na łamach serwisu MacStories:

Apple and third-party developers have set a new record: in 453 days since the original iPad came out on April 3, 2010, the App Store has more than 100,000 iPad-exclusive apps available. Either specifically targeting the tablet, or released as universal updates to existing iPhone apps, at the moment of writing this there are 100,161 iPad apps in the Store. How do I know? The App Store app itself on my iPad shows that.

Apple i programiści aplikacji ustanowili kolejny rekord: od wprowadzenia pierwszego iPada do sprzedaży 3. kwietnia 2010 roku minęły 453 dni, a w sklepie AppStore pojawiło się więcej niż 100 000 programów dedykowanych temu tabletowi. Są to zarówno pozycje napisane z myślą o iPadzie, jak i uniwersalne wersje aplikacji dla iPhone’a, w tej chwili jest ich 100 161. Skąd to wiem? Klient sklepu na iPadzie sam mi to pokazał.

Swoje słowa dziennikarz potwierdził zrzutem ekranu na którym wyraźnie widać, że w sklepie znajduje się więcej niż 100 000 aplikacji dla iPada.

Co ciekawe, według badania przeprowadzonego przez serwis AppShopper zajmujący się promocjami i nowościami w sklepie Apple, AppStore ma więcej niż 106 000 aplikacji. Do odkrycia dokładnej liczby użyto wydanych przez Apple API, dzięki czemu możemy być pewni, że wynik badania jest wiarygodny.

Kolejnym krokiem jest 200 000 aplikacji, co, biorąc pod uwagę wcześniej wspomniane fakty, nie wydaje się celem nie do osiągnięcia w najbliższej przyszłości.

źródło

Komentarze

 • Egoista

  Wolałbym by było ich z 1000 ale były by w pełni funkcjonalne darmowe i dokładnie od wzorujące swoje pierwowzory (chodzi o funkcjonalność) z PC :)

  • Tomasz

   A tam darmowe, żeby ich twórcy jeszcze dopłacali!

  • ghostCat

   A ja zdecydowanie wolę płacić i mieć wyśmienite aplikacje niż mieć za darmo nic nie warty szmelc.
   Nie no spoko jest trochę darmowych appów, które bardzo mi podobają, ( np flipboard), ale zdecydowana większość tych naprawdę wartościowych jest płatna. I dobrze. Developerzy musza sie bardziej starać by sprzedać swoją prace.

   • aaa

    Ale pokrętna logika. Dla developerów lepiej gdy sprzedadzą, ale dla użytkowników gorzej gdy jest płatna apikacja. Zapewnienie developerom kasy z reklam to jedyny sposób by obie grupy były na plus.

    • ghostcat

     Dla Ciebie może i tak, Mnie do szału doprowadzają reklamy w aplikacjach. Zdecydowanie wolę zapłacić i mieć “czystą” aplikację, niż mieć darmową zaśmieconą. Poza tym taka polityka może by się sprawdziła w apkach za dolca czy dwa, ale jeśli za aplikacje masz zapłacić powiedzmy $25, czy 30 to już raczej na reklamach by nie zarobił. Zaraz powiesz pewnie, co za debil kupuje aplikacje za $30 na ipada. Uwierz mi jest kilka wartych tej ceny ;-)

 • Lost

  Dla mnie najważniejsze jest to, że deweloperzy postawili na jakość w kwestii programów dla iPada. Niewiele jest potworków, bzdetów i totalnie bezużytecznych śmieci. Natomiast od samego początku obcowania z Appstore rzucają się w oczy piękne, dopracowane i funkcjonalne aplikacje.

 • Artur

  Od gromadzone jest za free, ale dużo tez zamieniłem z Laura na pełną;) nie lubię reklam @ghostCat dzięki za rekomendacje appa:)

  • ghostcat

   Znakomity prawda?. Do Twittera, Facebooka. engadget-a czy wielu innych po prostu genialny. To jest właśnie jeden z wielu przykładów jak można ciekawie “oprawić” standardowe aplikacje.

 • Artur

  Ale pięknie działa słownik :P

 • 2marekm

  Po co aż tyle ? Kto jest w stanie “przekopać” się przez taką astronomiczną ilość ?

 • Noxeus

  Te aplikacje są “kompatybilne” czy “dedykowane”? To spora różnica.

  • Dedykowane oznaczają aplikacje napisane wyłącznie dla iPada. Jednak w AppStore są także programy uniwersalne, które współpracują zarówno z tabletem, jak i iPhonem oraz iPodem touch. Z tego powodu użyłem sformułowania “kompatybilne”.

 • Noxeus

  Wiem, w jaki to sposób działa. Po prostu w jednym zdaniu napisałeś: “(…) 100 000 aplikacji dedykowanych i w pełni kompatybilnych”. To można odczytać dwojako, ale już wiem o co chodzi. :D

  • Lost

   Wszystkie aplikacje w dziale iPad są dedykowane dla iPada, działają idealnie na dużym wyświetlaczu. Aplikacje z krzyżykiem oznaczają, że można mieć daną aplikację na iPhonie i iPadzie płacąc tylko jeden raz.

 • Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging
  for? you make blogging look easy. The overall look of your web site is wonderful, let alone the content!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona