Ważne

Tablety Sony: S1 i S2 we wrześniu w Europie?

Sony jako pierwszy zdecydował się na wprowadzenie powiewu świeżości na rynek tabletów. I wcale nie mam na myśli nie wiadomo jak wspaniałych parametrów technicznych, a designu, który – przyznacie sami – w przypadku tabletów tego producenta jest nowatorski i przykuwa uwagę. Jeśli nie możecie się doczekać momentu ich rynkowej premiery, zainteresuje Was informacja, że Sony S1 i Sony S2 trafią do Europy we wrześniu. Miesiąc wcześniej, w sierpniu, ma się rozpocząć ich przedsprzedaż.

Najprawdopodobniej sprzedaż obu tabletów we wrześniu będzie dotyczyła wyłącznie Wielkiej Brytanii. Urządzenia będzie można nabyć w sieciach sklepów: Sony Direct, John Lewis i jeszcze jednej, która na razie nie została ustalona. W pozostałych krajach tablety mają się pojawić po Bożym Narodzeniu.

W informacji, jaką otrzymał serwis Engadget, firma Sony chwali się, że jej tablety będą poważnym zagrożeniem dla iPada (też tak uważacie?). Nie bez powodu już jakiś czas temu przedstawiciel firmy stwierdził, że Sony chce być drugim (po Apple właśnie) producentem tabletów. Wydaje mi się jednak, że są to wyłącznie pobożne życzenia Sony, a miejsce wicelidera będzie należało do Asusa.

Z najistotniejszych rzeczy, które wiemy na temat obu modeli, to fakt, iż pracują w oparciu o Androida Honeycomb. S1 został wyposażony w ekran o przekątnej 9,4″, dwurdzeniową Tegrę 2 o taktowaniu 1GHz i wywiniętą do tyłu obudowę, natomiast S2 – w dwóch składanych ekranów 5,5″ o rozdzielczości 1024 x 480 pikseli. Więcej informacji na ich temat znajdziecie tutaj.

Warto przypomnieć, że Sony S2 nie zawita w Polsce (w oficjalnej dystrybucji) – taką informację podał polski oddział producenta w momencie premiery obu urządzeń.

źródło

Komentarze

 • Tomasz

  Już w tej chwili wiadomo, że walka o klienta toczy się w oparciu o cały ekosystem, czyli nie tylko sam tablet, ale wszystko to co dostaje klient – system operacyjny, aplikacje, usługi, dostępność serwisu czy pomoc techniczna. I Sony ze swoim PSN ma tu do pokazania dużo wiecej niż Asus, który nie ma dosłownie nic poza hardwarem.

 • artur

  chodzą słuchy że jesienią wraz premierą ios5 ma wyjść ipad3 więc szykuje się ciekawa walka:) pozdrawiam

  • ed

   Jaka walka?
   Przecież ten złom od sony to pod względem wypada blado nawet przy ipadzie2. Nic nowego, to samo co każdy inny android dostępny już od kilku dobrych miesięcy.

   Jak by wsadzili taką tegrę 3 to można by myśleć o walce. A tak to śmiech na sali po prostu jest i nic więcej:)
   Zanim to coś wyjdzie to może i faktycznie doczekamy się premiery ipada3 i znowu wszyscy będą w lesie.
   Swoją droga nie rozumiem tego, czy naprawdę tak trudno jest przegonić tego appla, tyle jest firm a żadne, dosłownie żadna, nie jest w stanie wypuścić lepszego sprzętu, paranoja jakaś. Wszyscy czekają co zrobi apple, poźniej to małpują, i po pół roku wypuszczają coś na co najwyżej podobnym poziomie.

   Co by nie mówić a apple to to jest chyba jedyna innowacyjna firma. Gdyby nie oni to rynek by leżał.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona