Tablety Sony: S1 i S2 we wrześniu w Europie? - Tabletowo.pl
Ważne

Tablety Sony: S1 i S2 we wrześniu w Europie?

Tabletowo.pl Tablety Sony: S1 i S2 we wrześniu w Europie? Nowości Plotki / Przecieki

Sony jako pierwszy zdecydował się na wprowadzenie powiewu świeżości na rynek tabletów. I wcale nie mam na myśli nie wiadomo jak wspaniałych parametrów technicznych, a designu, który – przyznacie sami – w przypadku tabletów tego producenta jest nowatorski i przykuwa uwagę. Jeśli nie możecie się doczekać momentu ich rynkowej premiery, zainteresuje Was informacja, że Sony S1 i Sony S2 trafią do Europy we wrześniu. Miesiąc wcześniej, w sierpniu, ma się rozpocząć ich przedsprzedaż.

Najprawdopodobniej sprzedaż obu tabletów we wrześniu będzie dotyczyła wyłącznie Wielkiej Brytanii. Urządzenia będzie można nabyć w sieciach sklepów: Sony Direct, John Lewis i jeszcze jednej, która na razie nie została ustalona. W pozostałych krajach tablety mają się pojawić po Bożym Narodzeniu.

W informacji, jaką otrzymał serwis Engadget, firma Sony chwali się, że jej tablety będą poważnym zagrożeniem dla iPada (też tak uważacie?). Nie bez powodu już jakiś czas temu przedstawiciel firmy stwierdził, że Sony chce być drugim (po Apple właśnie) producentem tabletów. Wydaje mi się jednak, że są to wyłącznie pobożne życzenia Sony, a miejsce wicelidera będzie należało do Asusa.

Z najistotniejszych rzeczy, które wiemy na temat obu modeli, to fakt, iż pracują w oparciu o Androida Honeycomb. S1 został wyposażony w ekran o przekątnej 9,4″, dwurdzeniową Tegrę 2 o taktowaniu 1GHz i wywiniętą do tyłu obudowę, natomiast S2 – w dwóch składanych ekranów 5,5″ o rozdzielczości 1024 x 480 pikseli. Więcej informacji na ich temat znajdziecie tutaj.

Warto przypomnieć, że Sony S2 nie zawita w Polsce (w oficjalnej dystrybucji) – taką informację podał polski oddział producenta w momencie premiery obu urządzeń.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona