TabletKiosk Sahara Slate PC i500 – najmocniejszy tablet na rynku?

Ostatnio Jarek przekonywał, że iPad to nie tylko urządzenie służące rozrywce, ale także do bardziej profesjonalnych zastosowań. Jeśli jesteście bardziej wymagającymi użytkownikami, którzy potrzebują nie tylko tabletu funkcjonalnego, ale także oferującego niesamowitą moc – firma TabletKiosk przygotowała coś właśnie z myślą o takich ludziach, jak Wy. Przed Wami Sahara Slate PC i500.

Tablety z Windowsem mają to do siebie, że funkcjonalnością zbliżone są do przeciętnych laptopów, ale ich obsługa pozostawia wiele do życzenia (o czym przekonacie się czytając dwie recenzje, które niebawem pojawią się na stronie: ICom TerraPad 1050 oraz Toshiba Libretto W100). Jest nadzieja, że Windows 8 to zmieni, ale zanim… warto przyjrzeć się tabletowi TabletKiosk, który jest najmocniejszym tabletem obecnie dostępnym na rynku.

Sahara Slate PC i500 działa w oparciu o procesor Intel Core i7-640LM o częstotliwości taktowania 2,13GHz, mający do dyspozycji 8GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności 320GB. Systemem operacyjnym, pod kontrolą którego pracuje, jest Windows 7 Professional lub OpenSUSE Linux 11. Urządzenie zostało wyposażone w dotykowy ekran o przekątnej 12,1” o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Waga tabletu to, uwaga, 1,5 kg.

Cena podstawowej wersji tabletu to 1749 dolarów. Więcej informacji uzyskasz na stronie producenta.

źródło

Komentarze

 • Arashel

  Czy te dyski HDD nie są z lekka głupim pomysłem?
  Bo tablecik jest dośc mobilny, a z tego co wiem te dyski nie lubią wstrząsów, wibracji, puknięć, stuknięć, rzucania na sofę/łóżko/tapczan/fotel/etc. No i machania energicznego(np. podczas grania)…

 • 1,5 kg to trochę za dużo jak na tablet…

 • hellypton

  No że tak się wyrażę, mocne bydlę :P
  Porażką jest jednak dysk HDD – za długo to on nie pożyje w tablecie. Skoro cena jest i tak wysoka, to już mogliby dać SSD.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona