Ważne

Motorola Xoom podkręcona do 1,7GHz, zostawia w tyle konkurencję

Dzisiaj są nasze urodziny, ale zdecydowaliśmy się na chwilę odstawić tort i świątecznego szampana, żeby podzielić się z Wami najnowszymi informacjami ze świata overclokingu tabletów internetowych.

Stosunkowo niedawno pisaliśmy Wam o tablecie Asus Eee Pad Transformer i jego procesorze, który specjaliści z XDA Developers zdołali podkręcić do 1,6GHz. Natomiast gwiazdą dzisiejszego dnia jest Motorola Xoom – pierwsze na rynku urządzenie z systemem Android 3.0.
Częstotliwość bicia serca tabletu, układu nVidia Tegra 2, została zwiększona do niebotycznego wręcz 1,7GHz.

Nowość ta pojawiła się w odświeżonej wersji zmodyfikowanego ROMu Tiarmat, który dwa miesiące temu zasłynął dzięki odblokowaniu czytnika kart pamięci microSD w Motoroli Xoom. Zwiększenie częstotliwości taktowania procesora do 1,7GHz to nie lada osiągnięcie, ale warto zaznaczyć, że nie są to puste słowa. Benchmarki uruchomione na Motoroli Xoom z zainstalowanym ROMem Tiarmat wykazały, że tablet znacznie zwiększył swoją wydajność, a wyniki jego testów pozostawiają konkurencję daleko w tyle.

Zmodyfikowana Motorola Xoom osiągnęła wynik 70MFLOPS w teście Linpack, 1480ms w SunSpider oraz 4937 punktów w benchmarku Quadrant. Warto zaznaczyć, że każdy z tych rezultatów jest przynajmniej o 20% lepszy od wyników tabletu Asus Eee Pad Transformer, również po modyfikacji.

Jeżeli podobnie jak ja zastanawiacie się, gdzie jest granica możliwości układu Tegra 2, odpowiem krótko – to tutaj. Użytkownicy zmodyfikowanego ROMu Tiarmat donoszą, że urządzeniu zdarza się samoczynnie restartować. Kto jest na tyle odważny, żeby zafundować swojej Motoroli ostatni zastrzyk mocy?

źródło

Komentarze

 • genKamyk

  ROM to nie kernel.
  Co do OC to 1,7 u mnie chodzi jak masełko

  • agn

   co z bateryjką?

 • genKamyk

  1,7 włącza się tylko przy odpalaniu wymagających programów także przy normalnym użytkowaniu ciężko zauważyć różnice chociaż na pewno jest. Nie grałem w gry 3d dłużej niż 30 min a to chyba był by miarodajny test. Ale mam wrażenie jak by był sporo cieplejszy podczas grania. Nie mniej jednak nie jest to chyba prędkość do użytkowania domyślnie. Mam ją w CPU tuner ustawioną tylko powyżej 80% baterii + zasilanie z gniazdka, ot tak do gierek właśnie

  • agn

   hmm cieple moze byc od samego ładowania. ale ciekawe ciekawe

 • Squmen

  proszę o rozjaśnienie tematu, nie wszyscy na forum mamy taka sama wiedzę, a te informacje w moim przypadku przekraczają moją wiedzę – “Zmodyfikowana Motorola Xoom osiągnęła wynik 70MFLOPS w teście Linpack, 1480ms w SunSpider oraz 4937 punktów w benchmarku Quadrant”

 • genKamyk

  To benchmarki czyli programy pokazująca wydajność sprzętu. Na linpacku jestem na 38 miejscu z 7200 MFLOPS :) czyli można powiedzieć że podkręcony xoom jest najszybszym sprzętem z androidem (9 i 10 miejsce to to tez xoomy)

  • genKamyk

   ekhmm mialem na mysli 72MFLOPY :D

 • Ya

  Hmm a ja na moim PCecie, wartym kilku krotnie mniej, mam wyniki z 6x lepsze :P

 • rafik

  Niech mi ktos powie prosze, jak wgrac take oprogramowanie, bo mam taki tablet i chcial bym go przetaktowac nieznacznie. I czy po zmianie bedzie dale jezyk polski?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona