Ważne

LifeBook – czeka nas bezprzewodowa przyszłość?

Dziś jest dla nas szczególnie ważny dzień (pierwsze urodziny Tabletowo.pl), więc postanowiliśmy trochę pomarzyć o przyszłości tabletów… a pomógł nam w tym Alan Donnelly, który zaprojektował bardzo interesujące urządzenie o nazwie LifeBook. Kto wie, może już za kilka lat to właśnie taki sprzęt będzie nam towarzyszył w codziennym życiu.

Nie ma nic niemożliwego – chyba właśnie to zdanie miał w głowie wspomniany designer, gdy projektował LifeBook. Obecnie trudno wyobrazić sobie urządzenie, które spełniałoby wszystkie jego wymagania. W wielkim skrócie można powiedzieć, że Donnelly stawia na bezprzewodowe łączenie się tabletu ze wszystkimi urządzeniami, jakie nas otaczają.

I tak, designer wyobraża sobie, że już niebawem ładowanie będzie się odbywało za pomocą specjalnych mat indukcyjnych (to jest bardzo prawdopodobne, bo już takowe istnieją). Projektant chciałby, aby w przyszłości wystarczyło przyłożyć tablet do drukarki, by wydrukować żądany dokument, zbliżyć do niego pendrive’a, by zgrać pliki czy do aparatu, by przejrzeć zrobione wcześniej zdjęcia.

Ale to jeszcze nie koniec ciekawostek. Lifebook miałby oferować dwie klawiatury – pierwsza to ekranowa, natomiast druga – laserowa, wyświetlana dzięki specjalnemu projektorowi. Co więcej, miałby być wyposażony w specjalną kamerkę umożliwiającą obsługę modelu gestami (wykorzystując technologię podobną jak w Kinect Microsoftu).

Na koniec zostawiłam najbardziej realne wieści na temat tego tabletu – miałby pracować w oparciu o Windows 8 i oferować WiFi, ekran 3D, 4G oraz Bluetooth. W zestawie z tabletem miałby się znajdować skórzany pokrowiec, który miałby chronić ekran w momencie, gdy jest nieużywany.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona