Ważne

Tablety Archos Gen 9 zadebiutują 23 czerwca

Tablety firmy Archos cieszą się popularnością w Polsce przede wszystkim ze względu na dostępność od ręki oraz odpowiedni stosunek oferowanej jakości i parametrów technicznych do ceny. Dotychczas większość z nich to były urządzenia raczej dla niezbyt wymagających użytkowników, ale wszystko wskazuje na to, że niebawem sytuacja ulegnie zmianie. A to dzięki zbliżającej się prezentacji tabletów Archos Gen 9.

Już od dłuższego czasu wiemy, że Archos planuje jakiś event na czerwiec, jednak dopiero teraz poznaliśmy jego konkretną datę. I tak, wiemy już, że 23 czerwca Archos zaprezentuje światu ciekawe nowości z serii Gen 9. Czego możemy się spodziewać? Powyższa grafika wskazuje na system Android Honeycomb, a poza tym możemy oczekiwać dostępu do Android Market, co w przypadku tabletów Archosa wcale nie jest takie oczywiste.

Marcowe plotki na temat Archos Gen 9 wskazywały na możliwość prezentacji kilku urządzeń o różnych przekątnych ekranów – od 5 do 10 cali (mówiło się dokładnie o: 5″; 5,8″; 7″; 8,9″; 9,7″ i 10,1″). Co więcej, ich sercem ma być dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1,6GHz.

Kolejna sprawa, to dysk twardy. Archos znany jest z tego, że wprowadza do sprzedaży dwie wersje swoich tabletów – z HDD i SSD. Tak samo ma być w przypadku nadchodzących modeli. A tu warto wspomnieć, że koszt tabletu z HDD 250GB jest taki sam, jak z SSD 32GB).

Więcej informacji na temat serii tabletów Archos Gen 9 poznamy już niebawem. Tymczasem pozostaje nam cierpliwie czekać na ich prezentację.

źródło

Komentarze

 • gladiac

  jak nie zapomnie to pojde na ten event, w koncu niedaleko mnie i jednego archosa tez juz mam

 • memento12

  Dla mnie porażka. Jak bym miał trzymać tablet i czytać coś sobie a tu dysk mi się kręci z 5400 obrotów na minutę i wyje to nie wiem podziękował bym

  • agn

   jakos w laptopach tez sie krecą a są bezszelestne.

   • gladiac

    Bo niektorzy zyja troche w innych czasach…..przeszlych.. ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona