nVidia: w ciągu pięciu lat tablety prześcigną przenośne komputery - Tabletowo.pl

nVidia: w ciągu pięciu lat tablety prześcigną przenośne komputery

Tabletowo.pl nVidia: w ciągu pięciu lat tablety prześcigną przenośne komputery Ciekawostki Nowości

Na rynku elektroniki użytkowej można dostrzec kilka trendów, które wydają się niezmienne przez lata. Każdy producent nieustannie dąży do pokonania konkurencji, a służą mu do tego urządzenia wyposażone w coraz potężniejsze podzespoły.

Kilka lat temu trwała walka na ilość kolorów w ekranach, potem na megapiksele aparatów, następnie na systemy operacyjne, później na moc obliczeniową i rdzenie procesora, a teraz… na wszystko po trosze. Nowoczesne tablety niejednokrotnie mają specyfikację porównywalną lub lepszą od dobrych komputerów przenośnych.

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce podczas targów Computex 2011, CEO nVidii, Jen-Hsun Huang, powiedział, że według niego procesory dedykowane tabletom prześcigną te produkowane dla przenośnych komputerów już za pięć lat.

CEO nVidii dodaje, że nadejdzie czas, kiedy zyski ze sprzedaży mobilnych układów graficznych z rodziny Tegra przewyższą te z układów produkowanych dla komputerów. Jen-Hsun Huang podkreśla, że tablety nie zaszkodzą mocnym notebookom, a jedynie netbookom, które nie są w stanie zaoferować tej samej funkcjonalności co tradycyjne komputery.

Jen-Hsun Huang znany jest z odwagi i obiektywności. Kilkukrotnie cytowaliśmy jego bezkompromisowe wypowiedzi i, w większości przypadków, zgadzaliśmy się z nim całym sercem. Czy podobnie jest w przypadku tezy o wyższości tabletowych procesorów nad komputerowymi? Do pewnego stopnia tak. Próbka możliwości najnowszego dziecka nVidii, Tegry 3 aka Kal-El, robi piorunujące wrażenie i budzi nadzieje na świetlistą przyszłość tabletów.
Jednak… nie wszyscy wolą ekran dotykowy od fizycznej klawiatury, prawda?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona