Ważne

MSI WindPad 120W: Windows 7 i Cedar Trail 1,86GHz

Ostatnio rynek przeżywa prawdziwy wysyp tabletów z systemem Windows 7 na pokładzie. Na samych targach Computex 2011 zaprezentowanych zostało kilka naprawdę ciekawych urządzeń, w tym Gigabyte S1080, MSI WindPad 110W oraz MSI WindPad 120W.

Tym, co wyróżnia tablet MSI spośród morza produktów konkurencji jest jego procesor – Intel Atom Cedar Trail o taktowaniu 1,86GHz. Najprawdopodobniej ma on jeden rdzeń, ale, czego dowiodła Kasia w swojej recenzji HTC Flyer, nie musi oznaczać słabej wydajności.

Reszta specyfikacji jest przeciętna dla tabletów z Windows 7 i bardzo dobra dla tych wyposażonych w systemy konkurencji: 10-calowy pojemnościowy ekran, GPS, 3G, 2GB RAM DDR3, dysk twardy o pojemności 32GB, SRS, wyjście HDMI, funkcję WiDi 2.0 obsługującą monitory bezprzewodowe oraz Fast Flash Standby – opcję przyspieszającą ładowanie systemu po hibernacji.

Na prawym boku MSI WindPad 120W znajduje się touchpad, który powinien ułatwić używanie niektórych windowsowych aplikacji. Ot, ironia: tablet ma 10-calowy ekran dotykowy, a potrzebuje dodatkowego panelu.

Zapraszam do obejrzenia poniższego krótkiego wideo z pierwszego kontaktu z MSI WindPad 120W.

źródło

Komentarze

 • Edek

  i na jednym ladowaniu pewnie cale 3h :)

 • KISS

  dlaczego oni tam na tym filmie tak wrzeszczą? :P :P ;)

  to nie touchpad tylko bardziej trackpoint (taki mikrodzojstik – w jakiś szczególnych przypadkach ok rozumiem, może i to przydatne – ale jeżeli to ma być główny manipulator to chyba ich pogieło :D

 • gandalf

  Za windows 7 Starter to sam producent powinien dostać kopniaka,

 • Sirrah

  Który z tabletów: Windpad 110W z procesorem AMD czy Windpad 120W z Intelem prędzej poradzi sobie z 1080p? Zastanawiam się nad wymianą laptopa na tablet, ale bardzo zależy mi, żeby full-HD było wspierane. Stąd mije pytanie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona