Ważne

Eksplozja w chińskiej fabryce produkującej iPady 2 (wideo)

Za jedną z największych zalet iPadów pierwszej i drugiej generacji uznaje się ich dostępność. Podczas gdy inni producenci wciąż przesuwają daty wprowadzenia swoich urządzeń do sprzedaży, Apple dotrzymuje terminów i tablety spod znaku Nadgryzionego Jabłuszka można było znaleźć na sklepowych półkach dokładnie w dniu ich premiery rynkowej.

Dzisiejsze szokujące wydarzenie może zmienić ten stan rzeczy.
W chińskiej fabryce Foxconn doszło do wybuchu w wyniku którego sektor A5, odpowiedzialny za produkcję iPadów 2, całkowicie się zapadł. Co najmniej siedem osób potrzebowało opieki medycznej. Na miejscu zdarzenia pojawiło się ponad dziesięć wozów strażackich, karetek i radiowozów policyjnych, co świadczy o potędze eksplozji.

Służby ratunkowe ostrzegają dziennikarzy, że może dojść do drugiej eksplozji oraz odradzają zbliżanie się do zniszczonej fabryki.

To bardzo świeże informacje, nie znamy jeszcze szczegółów i przyczyny eksplozji, jednak możemy swobodnie założyć, że będzie ona miała surowe konsekwencje dla ciągłości produkcji Apple iPada 2.

Czy dzisiejszy wypadek jest przedsmakiem zapowiadanego na jutro końca świata? Oby nie, zbyt wiele ciekawych newsów i tabletów czeka na opisanie na łamach Tabletowo.pl!

UPDATE:

Serwis Engadget donosi, że w wyniku eksplozji zginęły dwie osoby, a szesnaście jest rannych, w tym trzy krytycznie. Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar.

źródło

Komentarze

 • Chmiel

  Pierwsze zdanie to kiepski żart…

  • Postaw sobie pytanie, które urządzenie łatwiej kupić: iPada 2 czy Asusa Eee Pada Transformera?

   • Chmiel

    Jarek, po co miałbym to robić? W U.S. 3 miesiące po premierze na iPada 2 czekasz 1-2 tygodnie. W Polsce w dniu premiery pojawiło się kilkadziesiąt sztuk, a 2 miesiące później nadal jest praktycznie niedostępny.

    “Za jedną z największych zalet iPadów pierwszej i drugiej generacji uznaje się ich dostępność.”

    O jakiej zatem dostępności piszesz?

    • kashiash

     od poczatku maja dostepnośc jest zdecydowanie wyższa.
     Np dzisiaj widzialem w MM jak pieknie sie prezentują ;) i podobno sa tam od tygodnia … tez bylem zdziwiony

 • KISS

  e tam nic się nie stało
  teraz tylko nowe ipad2 bedą troche śmierdzieć spalenizną ;)

 • Bill
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona