Ważne

Baterie w tabletach, czyli jak długo pracują w rzeczywistości

Jeśli należysz do osób, które z wielkim dystansem podchodzą do papierkowych specyfikacji poszczególnych urządzeń elektronicznych (nie tylko tabletów), na pewno doskonale wiesz, że często znajdują się w nich przekłamania. Rzecz najczęściej tyczy się długości pracy danego sprzętu, co akurat w przypadku tabletów ma przeogromne znaczenie.

Redaktorzy Engadget przy okazji testów tabletu BlackBerry PlayBook postanowili sprawdzić rzeczywisty czas pracy baterii niektórych tabletów. Jak się okazuje, pod tym względem iPad 2 miażdży konkurencję – 10:26h na jednym ładowaniu (podobny czas otrzymałam w swoim teście). Najgorzej natomiast wypadł Dell Streak 7, którego bateria trzyma tylko 3:26h – maaarnie…

Kilka słów na temat samego testu wytrzymałości baterii w wybranych tabletach. Wszystkie modele przy włączonym WiFi non stop odtwarzały wideo (format MPEG). Co więcej, jasność ekranu każdego z nich została ustawiona na 65% – tu jednak należy zaznaczyć, że jasność u każdego z producentów może mimo wszystko być inna.

Oto wyniki testu rzeczywistego czasu pracy baterii w tabletach:

A jeśli komuś przeszkadza brak odpowiedniej kolejności (od najdłużej działającego), to proszę bardzo:
Apple iPad 2 (10:26),
Apple iPad (9:33),
Motorola Xoom (8:20),
Archos 101 (7:20),
BlackBerry PlayBook (7:01),
Samsung Galaxy Tab (6:09),
Dell Streak 7 (3:26).

źródło

Komentarze

 • KISS

  ten test taki troche naciągany ;)
  bo kto przez cięgłe 10 godzin ogląda film (MPEG ;P

  jak już robić testy to 3:
  1) przy maksymalnym obciążeniu jak np ten powyższy
  2) przy średnim np tylko wifi-fi i przeglądarke www
  3) i przy bardzo lekkim obciążeniu np tylko muzyka mp3 i edycja prostych dokumentów

  wtedy może się okazać, że w kazdym z tych testów będzie zupełnie inna kolejność tych urządzeń, w zależności co w nich tam siedzi w środku i jak pracuje
  – i nie da się ukryć kazdy użytkownik może mieć zupełnie inne potrzeby i wymagania

  -to tak samo np jak z telefonami są takie, które działają 1 dzień na pełnych obrotach a inne potrafią przez 2-3 tygodnie w trybie superoszczędnym ;)

 • aaa

  Oglądanie filmów to bardzo zły test ponieważ jest sprzętowo wspomagane i procesor wtedy prawie nic do roboty nie ma, a zużycie prądu jest minimalne. To WiFi i ekran biorą prąd.

  • Z tego co zrozumiałem z powyższego tekstu, odtwarzanie filmu miało miejsce przy włączonym ekranie, z podświetleniem 65% z włączonym WiFi.

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Bez względu na wszystko bateria przy takich potężnych wyświetlaczach zawsze będzie mocno obciążona a co za tym idzie jej czas pracy długi nigdy nie będzie.

 • goclever

  Jezeli muj tablet trzyma srednio 3 .30h to nie wie ktos z was czy da sie cos zrobic aby ta bateria dluzej trzymala bo slyszalem terz ze da sie wymienic baterie al nie wiem ile to mniej wiecej kosztuie prosze o odpowiedz

  • lolipop

   Jak masz google play to zainstaluj batarie.

  • BoozeShaker

   Wpływ na długość czasu pracy baterii może mieć fakt korzystania z dodatkowej karty pamięci np.micro SD, jako urządzenie zewnętrzne ma wpływ na zużywa energię (zazwyczaj w deklarowanym czas pracy baterii podawanym przez producenta nie uwzględnia się urządzeń zewnętrznych).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona