Ważne

Tablet Toshiby już wkrótce w Best Buy

Miesiąc temu urządzenie pojawiło się w amerykańskim sklepie internetowym Amazon, bez opcji zamówienia, po prostu jako pozycja ozdobiona kilkoma renderowanymi zdjęciami tabletu. Dziś dowiedzieliśmy się, że trafi on do sieci sklepów Best Buy, i to już niebawem. Konkretnej daty nie znamy, ale wiadomo, że premiera będzie miała miejsce wiosną, czyli… teraz. Pozostaje trzymać kciuki za rychłe wprowadzenie urządzenia do sprzedaży.

Ciekawą sprawą jest nazwa tabletu, której, na dobrą sprawę, nie ma. Na Amazonie oraz w ulotce sklepu Best Buy urządzenie opisane jest jako “Toshiba Tablet”. Czyżby tak proste i mało finezyjne imię zastało nadane temu ciekawie zapowiadającemu się tabletowi? Mam nadzieję, że nie. Ciężko jest mi wyobrazić sobie rozmowę użytkowników tabletów:

A: Hej, jakie macie tablety?
B: iPada!
C: Xoom!
D: Galaxy Tab 8.9 i 10.1!
E: A ja mam… Toshiba Tablet. :S

Dla przypomnienia pozwolę sobie sypnąć garścią specyfikacji.
“Toshiba Tablet” to urządzenie wyposażone w 10.1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, układ Nvidia Tegra 2, Androida 3.0 Honeycomb, aparat cyfrowy o rozdzielczości 5 Mpx oraz kamrerkę 2 Mpx, GPS, wymienną baterię oraz gumowaną obudowę.

Komentarze

 • p@blo

  I na ten tablet właśnie czekam. Może ze względu na fakt że posiadam laptopa tej firmy z którego jestem zadowolony podejmę decyzję zakupu pierwszego urządzenia. Kilka miesięcy pozostawałem tylko czytelnikiem forum, bacznie obserwując rozwój sytuacji na rynku tabletów i gorące dyskusje na ten temat. Obecnie przychodzi czas na podjęcie decyzji zakupu tableta. Wiem że rozsądnie byloby poczekac do wakacji, może miesiąc dlużej ze względu na zapowiadaną szerszą paletę urządzeń ale… ile można czekać. Zdecyduję się na zakup i bedę czekał na kolejne tabletowe rewelacje mając pierwsze własne doświadczenia. Goraco pozdrawiam wszystkich czytelników i współtworzących Tabletowo.pl

  • Tajemniczy Toshiba Tablet to właściwie Motorola Xoom, ze zmienionym wyglądem, lecz tą samą specyfikacją. Mimo to wybrałbym Toshibę, ze względu na gumowaną obudowę, diody powiadamiające, zaślepki na złącza i wymienną baterię. To cechy, które posiedają tylko niektóre smartfony, a których na próżno szukać w tabletach. Dlatego uważam, że dokonałeś dobrego wyboru decydując się na Toshibę. Jeżeli producent zdecyduje się na jakąkolwiek nakładkę graficzną na system – zrobi to z klasą, tak, jak to się stało w przypadku rewolucyjnej Toshiby TG01, pierwszego smartfona z procesorem 1Ghz.

   Cieszymy się, że zdecydowałeś się podzielić swoją opinią na łamach Tabletowo, gorąco zachęcamy do dalszego udziału w dyskusji oraz również pozdrawiamy!

 • daryo

  Czy będzie wersja 3G, bo nie do końca jest to jasne?
  Jeśli tak to będzie to rewelacyjny tablet i drugie miejsce realne…

  • Według 3G.co.uk, Toshiba Tablet będzie dostępna w wersji 3G.

 • Lukas

  Ma reż własną stronę:
  http://www.thetoshibatablet.com/

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona