Lenovo pracuje nad kolejnym tabletem. Na rynku w okolicy września

Lenovo LePad to tablet widmo. To zdanie najlepiej określa urządzenie tego producenta. Pojawia się i znika… Jego oficjalna prezentacja miała miejsce na targach CES 2010, a jego rynkowa premiera wciąż jest przesuwana. Jeszcze jakiś czas temu mówiło się, że trafi do sprzedaży przed końcem 2010 roku – nie wyszło. Później pojawiła się informacja, że na początku 2011 roku – też nie wyszło. W końcu jednak po ponownej prezentacji tabletu na CES 2011 firma Lenovo ogłosiła, że jej tablet pojawi się na półkach sklepowych w czerwcu.

Yang Yuanqing, CEO Lenovo, zapowiedział, że trwają prace nad następcą modelu LePad. Jedyne, co wiadomo na jego temat, to to, że będzie pracował w oparciu o Androida (nie wiadomo jednak w której wersji) oraz że ma być cieńszy od poprzednika. Na rynku ma zadebiutować we wrześniu lub październiku, czyli 3-4 miesiące po rynkowej premierze pierwszej generacji LePada (który ma trafić do sprzedaży w czerwcu).

Warto przypomnieć dość długą historię pierwszego tabletu Lenovo. Początkowo plan firmy zakładał, że będzie to sprzęt pracujący w oparciu o autorską, linuksową platformę Skylight, Szybko jednak okazało się, że jest ona niedoskonała i trzeba ją zastąpić czymś ciekawszym i bardziej popularnym – wybór padł na Androida. Więcej na temat Lenovo LePad i stacji dokującej przeczytasz tutaj.

Historia lubi się powtarzać. Ciekawa więc jestem czy Lenovo znów będzie zwlekało z wprowadzeniem na rynek swojego tabletu ponad rok…

źródło

Komentarze

 • Raffu

  Następca tabletu, który nie trafił do sprzedaży :-) Mistrzostwo świata

 • kashiash

  lenovo robi najlepsze laptopy na swiecie, sa idealne do codziennej pracy i niezawodne. Klawiatura nie ma sobie równych.
  Mysle ze dokladnie do takiej samej perfekscji chca doprowadzić swoj tablet – stąd przesuwanie premiery

 • Marcin

  Z ta jakością to fakt. Miałem dwa IBM i żaden nie padł do dzisiaj a klawiatura ciagle ma widoczne literki. Pierwszy IBM ma 15 lat a drugi już 7

  • ZEB

   Miałeś raczej ThinkPada IBM, a obecne produkt Lenovo to już jest inna bajka.

 • kashiash

  Mialem 3 IBMy ThinkPad, teraz mam drugiego Lenovo ThinkPad, córka ma Lenovo Edge. I o ile Edge mi sie nie podoba jesli chodzi o wykonanie np deblna klawiatura “wyspowa” o tyle nowe ThinkPady kontynuują dobrą tradycje tych od IBM. Nie ma im co zarzucić – poza ceną wyższą od podobno drogiego MacBook Pro.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona