Chrome OS niebawem w tabletach internetowych?

Czy jest sens wprowadzania na rynek kolejnego systemu operacyjnego? To jest temat na zupełnie inny artykuł, ale nad odpowiedzią na to pytanie warto się zastanowić. Google uważa, że sens jak najbardziej jest. Potwierdzeniem tego są trwające prace w siedzibie internetowego giganta nad platformą Chrome OS.

Według najnowszych informacji jakie pochodzą od Linusa Upson, wiceprezesa Google, system ma być przeznaczony przede wszystkim do netbooków, lecz w późniejszym czasie trafi także do tabletów internetowych (co nas oczywiście najbardziej interesuje), telewizorów oraz telefonów komórkowych.

Jest to sprzeczne z tym, co ostatnio powiedział Eric Schmidt, prezes koncernu z Mountain View. W jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, iż Chrome OS będzie przeznaczony do urządzeń, które posiadają fizyczną klawiaturę.

Jak faktycznie będzie z obecnością Chrome OS na innych urządzeniach niż netbooki – przekonamy się w niedalekiej przyszłości. Jeszcze inny przedstawiciel Google, Sergey Brin, w wywiadzie dla New York Times stwierdził, iż pierwsze wydanie Chrome OS pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

źródło, źródło

Komentarze

 • Ris

  Czekamy, zwłaszcza, że pracuje nad tym google…

 • hellypton

  Jeżeli to będzie po prostu szybki Linux z lekkim, dostosowanym do ekranów dotykowych środowiskiem, to jak najbardziej ma sens.
  Android jest wg. mnie o tyle do bani, że nie jest typowym Linux’em, gdzie można tak po prostu coś zainstalować z dowolnego repozytorium czy nawet skompilować, tylko jest taki jak systemy apple – to co Steve Jobs wrzuci do app store to jest, a reszty nie ma jak zainstalować. W tym samym kierunku zmierza Android, a ja za takie rozwiązanie dziękuję, już wolę Windows Mobile, który może i jest czasami denerwujący.

 • pokor

  @ hellypton Android pozwala na instalowanie plików spoza sklepu – możesz ściągać instalki z netu, instalować z karty itd. Zupełnie jak w WinMo i w przeciwieństwie do iPhone’a i Windows Phone 7 .

 • hellypton

  @ pokor
  Ale to chyba należy coś odblokować, nie ma tego “out of the box”.

  Tak czy inaczej system, którego podstawą jest taki czy inny app store nie podoba mi się, mam po prostu alergię na tego typu rozwiązania.

  Dla mnie podstawą SYSTEMU jest typowe repo, bądź źródła, jeżeli jest inaczej to dla mnie to jest ajOS a nie system.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona