Apple iPad 2 już w Polsce. To jakiś żart? - Tabletowo.pl

Apple iPad 2 już w Polsce. To jakiś żart?

Tabletowo.pl Apple iPad 2 już w Polsce. To jakiś żart? Apple Nowości

Na ten moment czekało sporo fanów Apple, którzy już od dłuższego czasu odkładali pieniądze na dotykową płytkę. Dziś o godzinie 17.00 rozpoczęła się sprzedaż drugiej generacji tabletu tego producenta – iPada 2. Jak można przeczytać w serwisach mikroblogowych, które są źródłem tego newsa, kolejki były (zwłaszcza w Warszawie, co raczej nie powinno dziwić). I właśnie stojąc w kolejce do jednego ze sklepów w stolicy można było spotkać znane osobistości, jak np. Kuba Wojewódzki czy Krzysztof Hołowczyc (a przynajmniej tak twierdzi jeden z Blipowiczów).

Już na kilka godzin przed polską premierą iPada 2 redaktor iPadnews.pl informował, że wszystko wskazuje na to, że:

Z powodów zawirowań podczas transportu tylko sklepy w Warszawie mają szansę dostać iPada 2 do sprzedaży o godz. 17:00 – podobno są szanse by część dostaw dojechała także do Łodzi – dotyczy to jednak najprawdopodobniej sieci resellerskiej iSpot i na pewno nie będzie to godzina 17:00 być może 19:00 lub 20:00. Gorzej wygląda sprawa z dużymi sieciami elektromarketów, która prawdopodobnie będą miały na stanie zero lub kilka sztuk dzisiejszego dnia.

I faktycznie, tak właśnie było. Z relacji osób korzystających ze wspomnianych serwisów (blip, twitter) można wywnioskować, że dostępność iPada 2 w dniu jego polskiej premiery była mocno ograniczona. I tak, kilka faktów:
– w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu dostępna była 1 (słownie: JEDNA) sztuka iPada 2,
– w Cortland w Katowicach były 4 iPady,
– w Saturnie w Poznaniu, uwaga, 1 sztuka (pewnie tylko na wystawę),
– w Media Markt nieco lepiej: 2 sztuki,
– w Bonarce w Krakowie kuriera spodziewają się dopiero jutro (tj. sobota),
– w Magnolii jest tylko jedna sztuka… w dodatku przeznaczona na wystawę,
– w Media Markt i Saturn we Wrocławiu tylko egzemplarze na wystawę,
– w Galerii Krakowskiej iPad 2 będzie dostępny jutro – podobno w ilości tylko 30 sztuk.

Co ciekawe, okazało się, że iPady w Polsce można było rezerwować…

Cena iPada 2 w Polsce przedstawia się następująco (Saturn i Media Markt) *kliknij, aby powiększyć:

Tabletowo.pl Apple iPad 2 już w Polsce. To jakiś żart? Apple Nowości

Tak więc, jak widzicie, „polska premiera” = „warszawska premiera”. Myślicie, że kiedyś się doczekamy sytuacji, w której w większych miastach całego kraju (nie tylko w stolicy!) będzie można kupić sprzęt Apple w dniu „polskiej” premiery?

No i najważniejsze pytanie: czy któremuś z Czytelników Tabletowo udało się kupić dziś iPada 2? Albo czy ktoś z Was zamierza go kupić w najbliższym czasie? :)

*zdjęcie pochodzi z premiery iPada 2 na Węgrzech

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona