Ważne

Infinity Blade na iPadzie 2, czyli możliwości układu Apple A5

Dzięki swojej ogromnej popularności Apple iPad doczekał się wielu ambitnych aplikacji i gier. Programiści dostrzegają potencjał rynku i starają się wycisnąć wszystko z tabletów spod znaku nadgryzionego jabłuszka. Szkoda, że, jak dotąd, żadna inna platforma (wliczając w to Androida) nie może pochwalić się podobnym portfolio aplikacji. Jestem pewien, że układy Nvidia Tegra 2 lub Adreno mogłyby spokojnie dorównać Apple A5 w kategoriach jakości wyświetlanej grafiki.

Niestety, jak do tej pory inne systemy operacyjne nie mogą pochwalić się wieloma grami, które naprawdę mogłyby pokazać możliwości układów graficznych urządzeń pracujących pod ich kontrolą.

Przypomnijmy, iPad 2 jest wyposażony w chip Apple A5, dwurdzeniowy procesor 1GHz oraz 512MB RAMu, a według Steve’a Jobsa jego układ graficzny ma być dziewięć razy potężniejszy od układu, który można znaleźć w iPadzie 1.

Jeżeli zastanawiacie się, jak osiągi tego tabletu wyglądają w praktyce – zobaczcie poniższe zrzuty z gry Infinity Blade.
Po lewej stronie znajdziecie, dla porównania, screenshoty z wersji na iPada 1, a po prawej – na iPada 2.

Musicie przyznać, że ilość cieni, refleksów i ogólna jakość grafiki wygląda naprawdę imponująco…

źródło

Komentarze

  • ghostcat

    Ciekaw jestem jak będzie z kompatybilnoscia nowych alplilacj na 1. Biorąc pod uwagę jak niewiele aplikacji nie bardzo chce chodzić na wysluzonym już ipodzie 2g to chyba nie ma co się przejmować. No chyba ze wzrost wydajności będzie tak niesamowity ze będzie się naprawdę opłacało zamienić 1 na 2. Póki co nie dajmy się zwariować :-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona