HTC Flyer na rynku w Q2 2011

O pierwszym tablecie HTC, nazwanym Flyer, słyszeliśmy jak dotąd niewiele. Podczas targów MWC firma nie pozwoliła dziennikarzom na bliższy kontakt z urządzeniem, a obsługa stanowiska firmy prezentująca tablet nie mogła udzielić bardziej szczegółowych informacji na temat samego urządzenia oraz, co w tej chwili interesuje nas bardziej, ponieważ specyfikację urządzenia już znamy – daty jego premiery.

Wygląda jednak na to, że nasze wątpliwości zostaną rozwiane w drugim kwartale 2011 roku. Wtedy to ma nastąpić wprowadzenie Flyera do sprzedaży. Nie jest to jednak pewna informacja. Jak wiemy z doświadczenia, daty premier niektórych urządzeń mają tendencję do nagłych i niespodziewanych zmian. Wygląda jednak na to, że HTC zamierza dotrzymać terminu. Wskazuje na to zamówienie producenta na milion sztuk tego tabletu, które ma być zrealizowane w okresie pomiędzy marcem a sierpniem.

Zapytacie, czym jest milion sztuk HTC Flyer w porównaniu do 15 milionów sprzedanych egzemplarzy Apple iPada? Muszę przyznać, że to niewiele. Być może firma obawia się, że tablet nie będzie w stanie konkurować z gigantami rynku: ma mniejszy wyświetlacz (7 cali, 1024 x 600) oraz starszą wersję systemu operacyjnego Android OS (2.4). Ale z drugiej strony ma udoskonalony interfejs użytkownika HTC Sense…

A co Wy sądzicie? Uważacie, że HTC ma powody, by obawiać się, że jego debiutancki tablet nie odniesie sukcesu?

źródło

Komentarze

  • astelix

    Flyer wizualnie prezentuje się ładnie i stylowo. Poza tym za wiele nie można o nim powiedzieć, z tego co ja widziałem to prezentacje ograniczały się do wirtualnego pisania na każdym pulpicie jakby to maił być jakiś hit i punkt przełomowy. Jeszcze poczekam z opinią i zobaczę jaka będzie cena. Ale podobają mi się dotykowe klawisze które są umieszczone w pozycji pionowej i poziomej i w zależności jak się go obróci to się podświetlają.

  • Glexab

    Wygląda jak większy telefon, mogli chociaż w tabletach zastosować jakąś nową stylistykę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona