Samsung coś knuje… Premiera tabletu z ekranem 8,9″ na CTIA

Popatrzcie na grafikę. Co widzicie? 78910 – na pierwszy rzut oka nic nieznaczący ciąg cyferek. Gdy trochę dłużej pomyślimy w głowie rodzi się myśl na temat wielkości ekranów zastosowanych w tabletach Samsunga. Po chwili wszystko staje się jasne. Producent planuje premierę 8,9-calowego modelu na targach CTIA 2011 pod koniec marca.

Ale po kolei. Pierwszy tablet Samsunga (Galaxy Tab) miał wyświetlacz o przekątnej 7″. Drugi z kolei (Galaxy Tab 10.1), zaprezentowany podczas nie tak dawno zakończonych targów MWC 2011, 10.1″. Okazuje się, zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, że producent zamierza pójść w ślady LG (Optimus Pad) i zaprezentować urządzenie wyposażone w ekran 8,9″, mający być świetną alternatywą dla wszystkich, którzy twierdzą, że 7-calowe modele są za małe, a 10-calowe za duże.

Możemy domniemywać, że sprzęt zostanie nazwany podobnie do większej wersji – Samsung Galaxy Tab 8.9. Swoją drogą, zaraz po oficjalnej premierze 7-calowego Galaxy Taba przedstawiciele firmy stwierdzili, że niebawem na rynku pojawi się wiele tabletów ich produkcji – ciekawe ile ich Samsung zaplanował na ten rok.

Premiera Samsunga Galaxy Tab 8.9 będzie miała miejsce podczas targów CTIA 2011 (22 – 24 marca). Jak widzicie poniżej, producent zaplanował konferencję prasową na pierwszy dzień tego wydarzenia.

78910 -> 7″; 8,9″; 10″ <- i wszystko jasne :)

źródło

Komentarze

 • Ris

  Dla każdego coś odpowiedniego :)

 • Chmiel

  Bzdura wg mnie. Po pierwsze pomiędzy 8,9 a 10,1 cali jest za mała różnica żeby to miało sens. Po drugie jeśli cyfry 7,8 i 9 na grafice to przekątne w takim razie idąc tym tokiem rozumowania po 10 powinno być jeszcze 1. Bo jeśli 8,9 to 10,1. Czyli 789101. Jednym słowem mocno naciągana teoria…

 • Uważam, że rozumowanie Kasi jest jak najbardziej poprawne.
  7 – Galaxy Tab – już zaprezentowany i wydany
  10 – Galaxy Tab 10.1 – zrezentowany, niewydany, wszyscy o nim wiedzą
  89 – Galaxy Tab 8.9 – niezaprezentowany, niewydany. Obecność dokładnej przekątnej ekranu nie jest tutaj bez znaczenia, podkreśla, że event ma się skupić własnie na tym modelu.

 • klasyk

  może planują wydanie 9′ z własnym procesorem, jeżeli szybko nie pokażą czegoś działającego będzie monopol tegry2

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona