HP TouchPad – premiera dopiero w czerwcu. Cena? 699 dolarów

Co nas najbardziej denerwuje po zakończonych konferencjach producentów przedstawiających swój najnowszy sprzęt? Jasne, że fakt ukrywania jego ceny i bliżej określonej daty wejścia do sprzedaży. Oczywiście tym razem rzecz się tyczy Hewlett Packard, ale taką politykę stosuje większość z firm liczących się na rynku. A skoro HP nie chciało nam zdradzić ceny TouchPada, zaczęto na ten temat domniemywać w sieci.

I tak, najnowsze informacje wskazują na to, że HP TouchPad ma trafić na rynek w czerwcu (do czego za chwilę się odniosę) i ma kosztować 699 dolarów (o czym również za chwilę).

Na początek rynkowa premiera. Kiedy? W czerwcu? To HP już zapomniało, co mówił popularnie zwany “Aptekarz” – Leo Apotheker – jakiś czas temu? W wywiadzie udzielonym pod koniec stycznia prezes HP stwierdził, że (cytuję Tomka):

od teraz, gdy HP ogłosi premierę urządzenia oznaczać to będzie, że produkt ten w ciągu kilku tygodni powędruje do klientów.

Więc? O co chodzi? W tym wypadku to kilkanaście, a nie wyłącznie kilka tygodni. Trzeba jednak pamiętać, że są to wyłącznie spekulacje i nie muszą okazać się prawdziwe. Ale jeśli tak będzie, kolejne słowa Aptekarza trzeba będzie odbierać z przymrużeniem oka i z wielkim dystansem.

Jak widzicie przyczepiłam się do daty premiery nie bez powodu. Teraz kolejna istotna kwestia – cena tabletu HP. 699 dolarów to nieco mniej niż koszt Motoroli Xoom (799 dolarów). Ale to również tylko trochę mniej od pierwotnej ceny iPada (32GB, WiFi, 3G) – 729 dolarów. Żeby stwierdzić czy faktycznie 699 dolarów za ten model to dużo czy mało, trzeba przypomnieć parametry techniczne HP TouchPad:
– ekran 9,7″, 1024 x 768 pikseli, multitouch,
– webOS 3.0,
– dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 1,2 GHz,
– 512MB pamięci RAM,
– 16GB lub 32GB pamięci wewnętrznej,
– WiFi,
– 3G,
– GPS,
– microUSB,
– slot kart SIM,
– żyroskop,
– akcelerometr,
– Bluetooth,
– kompas,
– kamerka 1,3 Mpix,
– bateria o pojemności 6300 mAh (do 8h pracy),
– waga: 740 g,
– wymiary: 242 x 190 x 13,7 mm.

I co myślicie?

źródło

Komentarze

 • Ce

  Przy 30 $ różnicy wolę starego ipada, na webos nie mam jak na razie nic po za samym systemem, który jest całkiem niezły, ale to za mało. Hp mogło by pójść na jakąś wojnę cenową, wtedy mogłoby być ciekawie. w między czasie wyjdzie ipad 2g i wszystko będzie po staremu.

 • Tomek

  Nie podają cen bo jest drogo. Apple nawet jak się wydaje że jest drogie to jednak cenę zawsze podaje przy premierze. Mają jaja?

 • domator

  Pani Kasiu… z pojemnością baterii to lekka “przesada”:-)

  • hehe, dzięki Domator za czujność. Ja już myślami w Barcelonie, pewnie dlatego taki byk mi się zdarzył. Poprawione oczywiście ;)

 • Jurek

  Ile jest aplikacji na WebOS’a i jakie będą ceny zobaczymy jak to wszystko ukaże się w realu. Mam dziwne wrazenie że tu (Barcelona) wielcy przekrzykują się jak dzieci w piaskownicy jakby chcieli zastraszyć innych. Z drugiej strony takie wywalanie specyfikacji przed uruchomieniem produkcji powoduje że gdy urządzenie pojawia sie na rynku wydaje sie być “przestarzałe” bo o jego możliwościach słyszeliśmy juz miesiące temu więc moze poczekajmy na coś nowszego. Czyżby duży bład marketingowy; cała para idzie w przechwalanie się…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona