Sprzedaż tabletów do 2014 roku wzrośnie o 800% - Tabletowo.pl
Ważne

Sprzedaż tabletów do 2014 roku wzrośnie o 800%

Tabletowo.pl Sprzedaż tabletów do 2014 roku wzrośnie o 800% Ciekawostki Nowości

Kojarzycie firmę Corning? Na pewno kiedyś nazwa ta obiła Wam się o uszy, ale pewnie nie jesteście teraz w stanie skojarzyć jej z niczym. W takim razie podpowiem: jest to producent Gorilla Glass, powłoki znanej między innymi z Samsunga Galaxy Tab. Ale tym razem nie będzie o ekranach, a o przewidywaniach analityków wspomnianej firmy.

Według nich rynek tabletów internetowych do 2014 roku wzrośnie aż o 800%! Ale w sumie nie ma się co dziwić. Spójrzmy prawdzie w oczy – przez pierwszy rok popularności tabletów na rynku mieliśmy wyłącznie iPada, później dołączyły do niego egzemplarze Archosa i Samsung Galaxy Tab. Dopiero teraz zaczną się pojawiać w sprzedaży modele, które w końcu dadzą nam większy wybór. Nic więc dziwnego, że przewidywania co do tabletowego rynku są tak interesujące.

W 2010 roku sprzedało się w sumie 20 milionów tabletów internetowych. Firma Corning spodziewa się, że w 2014 ilość ta będzie wynosiła 180 milionów.

Cóż… nie trzeba być nie wiadomo jak wielkim analitykiem, żeby dojść do wniosku, że rynek tabletów internetowych będzie rósł. Jak na razie nie zapowiada się, by zainteresowanie tym segmentem rynku miało w ciągu najbliższych kilku lat gwałtownie spaść, a raczej wręcz przeciwnie. Dowód tego mieliśmy na targach CES 2011 w Las Vegas… A i na MWC 2011 w Barcelonie (skąd będziemy zdawać relację) powinno się pojawić sporo nowych modeli.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona