Ważne

Samsung Galaxy Tab z ekranem Gorilla Glass

Samsung Galaxy Tab z ekranem Gorilla Glass

Od momentu premiery Samsunga Galaxy Tab (w przeddzień IFA2010) minęło już sporo czasu, a my dopiero teraz dowiadujemy się, że Samsung postanowił wyposażyć swoje urządzenie w dotykowy wyświetlacz pokryty Gorilla Glass.

Dostawcą ekranów dla Samsunga jest firma Corning, która dostarczała swoje komponenty Gorilla Glass między innymi do produkcji smartfona producenta – modelu Galaxy S.

Pora przejść do szczegółów – co to takiego ekran Gorilla Glass? Jest to warstwa ochrona wykonana z alkalicznych glinokrzemianów, którą pokrywa się wyświetlacz. Jak podają producenci w informacji prasowej – jest przyjazny środowisku, lekki i co najważniejsze, odporny na zadrapania i inne uszkodzenia mechaniczne.

Co nie zmienia faktu, że pewnie i tak mało osób będzie chciało zakupić Galaxy Tab ze względu na jego zabójczą cenę

Źródło

Komentarze

 • spawnn

  Amoled lub super Amoled dalej może być, Gorilla Glass to tylko warstwa szkła ochronnego na ekranie, nie technologia wyświetlaczy sama w sobie, z tego co wiem :P

  • Katarzyna Pura

   A ja jestem ostatnio zakręcona i nie ukrywam, że mogło mi się coś zaplątać ;-)

   • spawnn

    Spoko, tak tylko mi się rzuciło w oczy ;)

    P.S. Ale jest pięknie się oderwać na chwilę od porytej maty na studiach i przy dodawaniu komentarza rozwiązać te proste dodawanie, dowartościowuje ;p

 • pokor

  @ spawnn – widziałeś, że Archos 101 pojawił się już w przedsprzedaży na Allegro? Dostępny od 29 paź, cena atrakcyjna :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona