Ważne

Konferencja Nokii 13 lutego. Czego możemy się spodziewać?

Do redaktorów zagranicznych portali Nokia powysyłała zaproszenia na konferencję prasową, która odbędzie się 13 lutego (w przeddzień MWC 2011) w Barcelonie. Oczywiście jak zawsze w takich przypadkach pojawiło się mnóstwo domysłów co będzie głównym tematem poruszanym przez przedstawicieli producenta. I choć większość redakcji obstawia, że Nokia zamierza wtedy zaprezentować kolejne telefony komórkowe (w tym między innymi X1 oraz X7), tak ja doszukuję się tu drugiego dna i czekam na premierę tabletu Nokii.

Może trochę na wyrost, ale rok po premierze iPada to chyba dobry moment na prezentację własnego tabletu? Tym bardziej, że na tegorocznych targach CES swoje urządzenia zaprezentowało mnóstwo producentów, więc bój o klienta na rynku tabletów internetowych będzie zacięty. Czy Nokii uda się do niego dołączyć? Tego nie wiadomo.

Może fiński koncern wychodzi z założenia, że jak poczeka jeszcze trochę i maksymalnie dopracuje swój produkt, to ma szanse na sukces. Z jednej strony takie myślenie ma swoje podstawy, z drugiej jednak – konkurencja na rynku coraz bardziej się zacieśnia. Jedyne co może uratować Nokię, to system MeeGo – pod warunkiem, że będzie maksymalnie nastawiony na wygodę użytkowania tabletu.

Cóż, znając życie okaże się, że Nokia faktycznie zaprezentuje jakiegoś nowego smartfona (a może kilka), a moje oczekiwania wobec tabletu pozostaną jedynie złudnymi nadziejami…

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona