Tablety z MeeGo 1.2 na rynku w czerwcu - Tabletowo.pl

Tablety z MeeGo 1.2 na rynku w czerwcu

Tabletowo.pl Tablety z MeeGo 1.2 na rynku w czerwcu Nowości

MeeGo to system operacyjny powstały przy współpracy dwóch gigantów: Nokii i Intela. Przedstawiciele drugiej z firm zdradzili zagranicznym redakcjom, że planują rynkową premierę tabletów z MeeGo w czerwcu 2011 roku. A skoro tak, można się spodziewać, że wśród nich będą też urządzenia Nokii, o których plotki (w tym Z500) krążą w sieci od dobrych kilku miesięcy.

Jak słusznie zauważają zagraniczne portale, czerwiec może oznaczać premierę pierwszych tabletów z MeeGo podczas technologicznych targów Computex 2011. Mają one pracować w oparciu o MeeGo 1.2.

Wraz z pojawieniem się na rynku tabletów z MeeGo, w ręce klientów (i deweloperów) zostanie oddany sklep z aplikacjami – Intel App Up. Jednak premiera sklepu ma się odbyć dopiero w trzecim kwartale roku, kiedy to do sprzedaży ma trafić znaczna część urządzeń z tym właśnie systemem na pokładzie.

Poniżej wideo prezentujące pracę MeeGo 1.0, nagrane podczas ubiegłorocznych targów Computex:

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona