Tablety z MeeGo 1.2 na rynku w czerwcu

MeeGo to system operacyjny powstały przy współpracy dwóch gigantów: Nokii i Intela. Przedstawiciele drugiej z firm zdradzili zagranicznym redakcjom, że planują rynkową premierę tabletów z MeeGo w czerwcu 2011 roku. A skoro tak, można się spodziewać, że wśród nich będą też urządzenia Nokii, o których plotki (w tym Z500) krążą w sieci od dobrych kilku miesięcy.

Jak słusznie zauważają zagraniczne portale, czerwiec może oznaczać premierę pierwszych tabletów z MeeGo podczas technologicznych targów Computex 2011. Mają one pracować w oparciu o MeeGo 1.2.

Wraz z pojawieniem się na rynku tabletów z MeeGo, w ręce klientów (i deweloperów) zostanie oddany sklep z aplikacjami – Intel App Up. Jednak premiera sklepu ma się odbyć dopiero w trzecim kwartale roku, kiedy to do sprzedaży ma trafić znaczna część urządzeń z tym właśnie systemem na pokładzie.

Poniżej wideo prezentujące pracę MeeGo 1.0, nagrane podczas ubiegłorocznych targów Computex:

źródło, źródło

Komentarze

  • ghostcat

    Choć jestem zdeklarowanym fanem androida, to przyznać muszę, że bardzo.mi się podoba interface meego. Jedynie martwi mnie, że macza w tym paluchy nokia. To nie wróży nic dobrego.

    • tomecki

      martwi Cie że w tym projekcie maczała paluchy nokia? rozwiń bo nie kumam może chodzi o serwis który moim zdaniem mają całkiem ok czy bardziej martwisz się wykonaniem /materiały spasowanie itp. co nokia robi również dobrze/ fakt sprzedaż nokii przy htc czy samsungu jest mniejsza, ale sooory symbian w pierwszych komórkach był zaje… fajny wszyscy piali z zachwytu tak jak dziś z androida. Przyznaje dali ciała za konsekwentny marazm w swojej ofercie i tu zgoda noo ale jakkażdy producent słuchawek ma kilka modeli nie tanich które są praktyczne i trwałe z przetestowanych ostatnio i kiedyś C9300 C9500 czy 6100 6300 a ostatnio E51, E71, E52 i E72 pisze z głowy numery komunikatorów bo już nie pamiętam ale wymienione słuchawki albo mam albo używałem. Sporo dzwonię i moja E72 pada od 3-4 dni spróbuj taki wynik osiągnąć na bateriach innych producentów. Ciągle nie rozumiem co Cię martwi

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona