Ważne

Tablet Kno już w sprzedaży (wideo)

O ile dwuekranowy Courier Microsoftu pozostał w fazie koncepcji, tak urządzenie Kno trafiło już do sprzedaży. Sprzęt jest dostępny w sumie w czterech wersjach – z jednym ekranem oraz z dwoma, z 16GB lub 32GB pamięci wewnętrznej.

Wszystkie modele zostały wyposażone w 14,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 x 900 pikseli, procesor nVidia Tegra 2 o częstotliwości taktowania 1GHz, 512MB RAM, system operacyjny Ubuntu 9.10, port microUSB, 3,5 mm wyjście słuchawkowe, baterię mającą pracować maksymalnie przez sześć godzin, WiFi, Bluetooth oraz akcelerometr. Wymiary sprzętu to 35 x 46,5 x 2,9 cm.

Firma Kno widzi zastosowanie swojego urządzenia przede wszystkim w celach edukacyjnych, stąd też docelową grupą jego odbiorców mają być uczniowie i studenci. Dzięki tabletowi mają się oni pozbyć ciężkich książek (dwuekranowy Kno waży 2,5 kg).

Jednoekranowy tablet Kno z 16GB pamięci kosztuje 599 dolarów, natomiast z 32GB – 699 dolarów. Z kolei dwuekranowy model z 16GB – 899 dolarów, a z 32GB – 999 dolarów. Wszystkie wersje urządzenia możecie zakupić za pośrednictwem strony internetowej producenta.

źródło, Kno

Komentarze

 • spawnn

  Raczej dla bogatych i silnych uczniów :P tyle $ i tyle kg, masakra :P

 • Me

  Przyszłość. Zejdą trochę z wagą, dużo z ceną i tak będzie wyglądał zeszyt/książka/notatnik przyszłości.

 • leo

  “International Customers
  At this time we are shipping products only within the United States. “

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona