Jednoekranowy tablet Kno już w drodze

tablet Kno

Większość z Was na pewno pamięta dwuekranowy tablet internetowy Kno. Jego producent postanowił wyprodukować urządzenie bardzo podobne do wspomnianego modelu, lecz zamiast dwóch wyświetlaczy, ma być jeden. Sprzęt ma się pojawić na rynku pod koniec bieżącego roku (w co osobiście wątpię, bo pewnie trafi do sprzedaży już w 2011).

Największą zaletą tabletu ma być dotykowy wyświetlacz pojemnościowy LCD z panelem IPS o przekątnej 14,1-cali i rozdzielczości 1440 x 900 pikseli. Na jego pokładzie mamy także znaleźć procesor nVidia Tegra 2 oraz 16GB pamięci wewnętrznej.

W momencie prezentacji dwuekranowego tabletu producent zapewniał, że urządzenie będzie w stanie pracować maksymalnie przez osiem godzin. Nie inaczej powinno być w przypadku jednoekranowego modelu.

Oba tablety Kno mają mieć rynkową premierę jeszcze przed końcem bieżącego roku. Czy tak będzie, okaże się już niebawem. Jeśli chodzi o cenę – kiedyś ktoś wspominał, że dwuekranowy gadżet ma kosztować poniżej tysiąca dolarów

Źródło

Komentarze

  • Spawnn

    więc analogicznie koło $500, myślę, że opcja dobra :D choć 14 cali trochę przeraża ;p aczkolwiek ramki cienkie :D muszę to zobaczyć w czyjejś łapie. Choć 14 cali i 8 h na baterii, jakoś na razie nie dowierzam ;>

  • jacek

    Wreszcie porządny tablet. Coś co można mocno wziąć w rękę. Widać, że będzie rysik więc będzie można na tym pisać notatki. Wreszcie tablet z prawdziwego zdarzenia a nie kolejne umpc. Coś, co zaproszeniem, z czym będę mógł usiaść na kibelku poczytać gazetę, lub sporządzić szkic wstępny do jakiegoś projektu, który mi chodzi po głowie. Pozostaje otwarta kwestia jaki tam będzie system i jaka będzie baza programowa ?

  • Shitmen

    No właśnie. Ciekawe jaki będzie system. Dla mnie dobrze by było jakby był tam jakiś windows np. XP / 7.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona