Microsoft szykuje specjalną wersję Windowsa na tablety z ARM - Tabletowo.pl
Ważne

Microsoft szykuje specjalną wersję Windowsa na tablety z ARM

Tabletowo.pl Microsoft szykuje specjalną wersję Windowsa na tablety z ARM Nowości

Pamiętacie jak jakiś czas temu pisałam o tym, że istnieje wielkie prawdopodobieństwo zaprezentowania przez Microsoft prototypowego urządzenia z Windows 8 na CES 2011? Wszystko wskazuje na to, że faktycznie firma z Redmond przygotowuje specjalną wersję systemu przygotowaną z myślą o tabletach internetowych, ale nie będzie to „Ósemka”.

Specjalna edycja platformy Microsoftu ma być przeznaczona na sprzęt wyposażony w procesory ARM (a takich tabletów pojawia się przecież coraz więcej). Według najnowszych informacji, prace nad specjalną wersją systemu trwają już od kilku miesięcy, przez co ma być ona „dopieszczona” pod każdym względem.

Bardzo prawdopodobne wydaje się, że Microsoft po prostu lekko zmodernizuje jeden z wcześniejszych systemów, np. Windows 7. Według rynkowych analityków, gigant internetowy może po prostu doinstalować specjalną nakładkę na Aero.

Pierwszy tablet ze specjalnie przygotowaną do niego wersją Windowsa ma się pojawić podczas targów CES 2011. Jest więc na co czekać.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona