Kno, czyli obiecujący, dwuekranowy tablet na Tegrze (wideo)

Firma Kno zaprezentowała bardzo ciekawy tablet. Gadżet jest wyposażony w dwa, duże dotykowe ekrany, co bardzo upodabnia go do książki. Dla wielu osób dużą zaletą będzie też to, że urządzenie będzie działać na systemie operacyjnym Linux.

Mogą jedynie martwić wymiary tabletu. Oczywiście, że dwa ekrany o przekątnej 14,1-cali i rozdzielczości na poziomie 1440 x 900 (każdy) pozwolą na wygodne, mało męczące oczy czytanie. Problem polega na tym, że tzw. mobilność spada do niebezpiecznie niskiego poziomu, a to przecież jedna z największych zalet tego typu gadżetów.

We wnętrzu Kno będzie bi? chipset nVidia Tegra 2, więc wydajność powinna być bardzo dobra. Na wszystkie dane otrzymamy dysk o pojemności 16GB, więc też jest nieźle. Dotykowe ekrany poradzą sobie zarówno z rysikami, jak i naszymi palcami. Producent zapewnia, że gadżet wytrzyma do 8 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Wszystko to brzmi całkiem obiecująco. Jednak jak już wspominałem, obawiam się, że tablet może być po prostu mało wygodny. Najważniejsze jest to, że urządzenie już niedługo ma trafić na sklepowe półki. Cena na pewno nie będzie mała.

HomeLab