Google: Android nie jest przystosowany do pracy na tabletach

Android nie jest przystosowany

Na rynku aż roi się od tabletów internetowych pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android w różnych wersjach – począwszy od 1.5 w tańszych modelach, po 2.2 w najciekawszych propozycjach. Wszystkich zwolenników tej platformy na pewno zdziwią słowa przedstawiciela Google, który wypowiedział się na temat Androida w tabletach.

Przedstawiciel internetowego giganta przyznał, że nikt z googlowskiej rodziny oficjalnie nie testował Androida jako system działający na tabletach internetowych. Jednak biorąc pod uwagę obecną popularność tego systemu, nadchodzące wersje Androida (Gingerbread i Honeyconb) będą zoptymalizowane do pracy na tego typu urządzeniach.

Hugo Barra, szef działu mobilnego firmy Google, powiedział:

Android jest otwartą platformą. Na targach IFA 2010 widzieliśmy sporo tabletów pracujących na Androidzie, ale sposób, w jaki działa Android Market sprawia, że aplikacja nie będzie dostępna na urządzeniach, z którymi źle współpracuje. Czy urządzenie będzie współpracowało z Android Market to sprawa indywidualna każdego produktu, ale Froyo nie jest przystosowany do używania na tabletach. Chcemy być pewni, że stworzymy odpowiedni mechanizm Marketu na tablety, aby zapewnić najwyższą jakość pracowania z urządzeniami z Androidem.

Źródło